Teistmoodi Toyotad

Toyota mark tähendab palju enamat kui vaid praktilist ja töökindlat tarbeautot!

Teistmoodi Toyotad

Toyota 80. sünnipäeva puhul kogusime kokku seitse erilist Eestis sõitvat Toyotat. Näitame teisigi tähelepanu väärivaid seda marki autosid!

Ehkki Toyota lugu algas tunduvalt varem, registreeriti ettevõte Toyota Motor Company nime all 1937. aastal. Niisiis tähistab Toyota tänavu 80. sünnipäeva.

Aastaid maailma suurima autotootja tiitlit kandnud ning senini Volkswageniga selle positsiooni pärast kibedat võitlust pidav korporatsioon on peamiselt tuntud praktiliste ja usaldusväärsete peresõidukite poolest ning sel turul ka edu saavutanud, kuid Toyota ampluaasse on kuulunud äärmiselt eripalgelised autod, mis on ostjaid leidnud ka Jaapani margi jaoks alles suuruselt kolmandal turul Euroopas. Tehtud on tibatillukesi linnaautosid, võimsaid džiipe, ülikiireid sportautosid, kaubikuid, veokeid ja veel mitut tüüpi neljarattalisi. Laia valiku näitlikustamiseks kogusime kokku seitse erilist Toyotat – või peaaegu Toyotat –, millest mõnda on Eestis registreeritud vaid paar-kolm eksemplari!

Huvitavatest faktidest võib veel mainida, et Toyota oli esimene mark, mis suutis ühe aasta jooksul toota üle 10 miljoni sõiduki, kokku on Toyotaid toodetud juba peaaegu 250 miljonit, hübriidautode vallas on Toyota ülekaalukalt ülemaailmne liider ning ka läbi aegade edukaim mudel pärineb Toyotalt: Corollasid on tänaseks tehtud ligikaudu 45 miljonit!

Loe lähemalt 13. septembri Autolehest.

13.09.2017 09:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.