Tapal sõideti vihmas ja poris veoautokrossi

Tapa krossirajal sõideti veoautokrossi Eesti MV viies etapp. Nii nagu korraldajal tavaks, sõideti rajal seekord vastupidiselt eelmisele, kevadisele võistlusele, teises suunas ehk vastupäeva.

Tapal sõideti vihmas ja poris veoautokrossi

Oma pitseri võistlusele pani vihm, mis poole võistluse ajast võistlejaid kimbutas ning masinad ja mehed libedal rajal proovile pani. Sellist hulka tehnilistel põhjustel katkestamisi kui seekord Tapal oli, pole ammu olnud. Kokku kogunes selliseid juhtumeid poolfinaalides ja finaalides kokku ligi 15.

GAZ-51/52 klassis, kus läbi hooaja on kindlat sõitu teinud Marko Tiinas, võitis seekord Andre Mõttus. Andre tegi sel hooajal oma teise võistluse ja vahetas Smiltenes saavutatud teise koha esikoha vastu. Marko Tiinas oli kindlalt teine ja kindlustas sellega juba enne viimast Varstus peetavat etappi Eesti meistri tiitli. Võistlus kolmandale kohale oli niivõrd tuline, et seda lahendati veel peale võistlust edasi. Algselt oli Jaanus Simmul peakohtuniku poolt musta lipuga maha võetud ja kolmanda koha oleks saanud Veiko Hirsnik. Hiljem otsust korrigeeriti ning esikolmik oli Mõttus, Tiinas, Simmul. Meistrivõistluste arvestuses on paremusjärjestus Marko Tiinas, Kaido Orro (Tapal katkestas) ja Jaanus Simmul. Võimalus medalit püüda on veel kolmel mehel. Need on Veiko Hirsnik, Andre Mõttus ja Bruno Leimanis.

GAZ-53 klassis on hooaja jooksul teenitud punktide põhjal võistlejad jagunenud kolme gruppi. Esikolmiku moodustavad Mikk Mäesaar, Toomas Repp ja Erko Sibul. Järgmisel kolmikul (Illimar Hirsnik, Tajo Aasaroht ja Andres Allik) on poodiumile asja vaid juhul, kui esikolmikust mõnel tehnika vastu ei pea. Nii ka Tapal. Kindla sõidu tegi Erko Sibul, kes võitis nii poolfinaalid kui finaali. Teine oli Mikk Mäesaar. Et Toomas Repp finaalis katkestas, noppis kolmanda koha Illimar Hirsnik. Põnev võistlus Eesti meistrivõistluste medalite pärast tuleb viimasel etapil, sest nii Mäesaarel kui Repil on võrdselt 76 punkti ja Sibulal vaid üks punkt vähem. Teistel esikoha konkurentsi enam asja pole, aga konkurents kohtadele kuues kuni kaheksas on samuti pingeline ja kaarte minnakse esikolmiku meestel segama kindlasti.

Superbagide arvestuses tegi tugeva esituse Lauri Leiten, kes Eino Tänaotsalt laenatud bagiga võistluse võitis. Sarja liider Mart Henning oli hädas tehnikaga ja katkestas mõlemas poolfinaalis, mis andis finaalis viimase stardikoha. Vaatamata sellele sõitis välja teise koha. Kolmas oli Ainars Ramats, kes ühes poolfinaalis katkestas ja startis finaalis samuti tagareast. Enne viimast etappi on esikolmik Mart Henning, Tanel Kihulane, Lauri Leiten.

Iga võistlusega teeb järjest kindlamat sõitu Haapsalu noormees, 17 aastane Markus Häidberg. Tapal võttis ta ühes poolfinaalis juba kolmanda koha ja oli ka finaalis kolmanda koha konkurentsis. Kokkuvõttes seekord viies koht.

Veokameeste võistlemisele pakkusid väikest vahepala VAZ-sõiduautodel võistlejad. Paremusjärjestus oli: Kalmer Nelke, Kristo Kalle, Ain Pähkel.

Vaata ka: www.facebook.com/veoautokrossiajalugu

Koostas Kalle Allik

Fotod: Kalle Allik ja Kalju Liiv

12.09.2017 09:00
Galerii

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.