Mida teha vana autoga? 4

Spetsialistid annavad nõu, millised on vana auto realiseerimise võimalused ning eri viiside plussid ja miinused.

Mida teha vana autoga?

Müü ise maha. Tõenäoliselt saab ise müües auto eest kõige kõrgema hinna, sest vahendajad, kes oma osa tahavad, ju puuduvad, kuid sellega plussid ka lõpevad. Kõigepealt tuleb arvestada sellega, et auto müük nõuab aega: autot tuleb pesta, pildistada, selle müüki kuulutada, seda näitamas käia, ja enne seda taas pesta, kaubelda, käia tehnokontrollis, vormistada müük jne.

Millal tasub anda auto mõnele poele komisjonimüüki, müüa lihtsalt mõnele autokauplusele, millal kasutada hoopis uue auto sissemaksuna? Loe 6. septembri Autolehest.

07.09.2017 09:00
Auto

Kommentaarid

. 4 kuud 1 nädal tagasi
Kui ei viitsi jamada, siis anna mingile vahendajale ära ja see paneb ta 500-1000€ kallimalt müüki, kirjutab pika kiidulaulu juurde ning kohe leidub ka ostja. Sellest fenomenist pole mina siiani aru saanud- müüd ise, siis osta tahtjad käivad ja kiibitsevad, see ei meeldi ja too on jama ning kauplevad hinda allapoole ning lõpuks ikka öeldkse, et pean veel mõtlema, aga vahendaja puhul liigub kaup hoopis kiiremini käest kätte. Aga kui loll tahab rohkem maksta, siis keelata ei saa, auto on ikka samasugune nagu ta minu käes oli. Muidugi võib ka kuskile autoaeda komisjonimüüki panna või jätta sinna sissemakseks ning võtta neilt teine, aga need variandid tähendavad samuti odavat hinda. Niiet kui auto korras ja midagi väärt, müü ise- pikapeale saad ka mõistliku hinna. Aga muidugi ei maksa kogu aeg iga ostja vile peale kohale sõita- tahab näha, tuleb ise vaatama. Kes ei tule, ei ole ka autost eriti huvitatud- sellised lihtsalt käivadki pidevalt vaatamas, aga mida nad tegelikult tahavad, ei tea nad isegi.
😈 4 kuud 1 nädal tagasi
Täpikese jutt jumala õige ja nii ongi, nutke või naerge😊
endel 4 kuud tagasi
Kas tasub anda auto sissemaksena? Või hindavad automüügi firmad auto veel odavamalt kui komisjoniplatsid?
k 4 kuud tagasi
Kui lähed salongist uut ostma, siis võid isegi vana eest mõisliku summa saada. Mulle on kunagi subaru salongist pakutud vana honda eest praktiliselt turuhind. Eks uue auto hinnas oli järelikult piisavalt mänguruumi ja müüa sai näidata vana auto eest head hinda ja uue eest selle summa võrra väiksemat allahindlust, et ostjale teha näiliselt hea pakkumine. Tookord siiski subarut ei võtnud. Kui lähed platsilt kasutatud autot ostma ja tahad oma vana sissemakseks anda siis kindlasti saad oliliselt alla turuhinna. Paar kuud vana näide: Tahtsin oma kasutatud Audit anda uuema kasutatud (3a vana auto) sissemakseks. Müüa hindas vana auto ära ja pakkus 8000, öeldigi ausalt, et ise müües saadca 10 000. Paningi ise auto müüki ja leidsin nädalaga ostja kes maksis 10 000. Tehke omad järeldused. Kes on mugav ja ei viitsi tegeleda, annabki vana uue auto sissemakseks. Sinu mugavus maksab ja automüüja peab ka millestki elama, nii lihtne see ongi.

© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.