Kas uus autoostubuum?

Uusi sõidu- ja veoautosid ostetakse Eestis iga aastaga aina rohkem. Kas turu kasv on saanud juba uue buumi mõõdu? Kui kaua ostupidu veel kestab?

Kas uus autoostubuum?

Uute sõiduautode müük on kasvanud viimased mitu aastat. Kui 2015. aastal läks kaubaks 20 347 autot, siis mullu 22 429 ning tänavu ennustatakse müügimahuks 26 000 – 27 000 autot. Mõni ime, sest majanduskasvu nimetavad asjatundjad lausa üllatavalt ja ootusi ületavalt suureks (2. kvartalis 5,7 ja esimese poole aastaga 5,2 protsenti) ning lõppu ei paista ka keskmise palga kasvul – 2. kvartalis oli brutopalk 1242 eurot ehk aastatagusest 6,8 protsenti suurem.

„(Automüügi)buumist me kindlasti rääkida ei saa,” arvab Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) tegevjuht Arno Sillat. „Võrreldes kinnisvara vallas toimuva hindade ja uute korterite müügitehingute arvu kasvuga on autoturul toimuv rahulik ja võimetekohane. Eelmise aastaga võrreldes on uute sõiduautode müügi kasv veidi üle 10%, kuigi mõnel kuul on tõus olnud ka suurem. AMTEL on teinud arvestuse, mille kohaselt Eesti autopargi tänase seisu juures peatuks keskmise vanuse kasv, kui uusi sõiduautosid ostetaks aastas 30 000. See arv on aastate eest korra ka saavutatud (2007. aastal osteti enne majanduskrahhi 30 902 uut autot, toim.), kuid selle aasta prognoositava mahu järgi oleme sellest maas veel kõvasti.” Küll on uute sõiduautode turuosa impordis tõusnud tänavu juba üle 50 protsendi.

Loe lähemalt 6. septembri Autolehest.

06.09.2017 14:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.