Laupäeval püütakse Kiltsi lennuväljal sõiduautode kiirusrekordit

Laupäeval 19. augustil toimub Haapsalu lähistel Kiltsi lennuväljal lõppkiirusvõistluse HRX One Mile Challenge 2017 teine etapp.

Laupäeval püütakse Kiltsi lennuväljal sõiduautode kiirusrekordit

Tegemist on Baltikumi suurima lõppkiirusvõistlusega, mis pakub kiirusejanustele turvalist ja seaduslikku võimalust enda ja oma auto võimete proovile panekuks. Võisteldakse paigaltstardist suurima lõppkiiruse saavutamiseks ühe miili (1609 m) distantsil.

Võistlusele on juba registreerunud 83 osalejat, sealhulgas mitu varasematel miilivõistlustel 300+ km/h saavutanud võistlejat. Tõenäoliselt ületatakse Eesti rekord 362 km/h, mille püstitas Roul Liidemann (Dodge Viper GTS) HRX One Mile Challenge 2017 esimesel etapil juunikuus. Uuele tippmargile aga ihub hammast mitmekordne rekordimees Aleksandr Ljahh’ile (Nissan Skyline GTR, 350 km/h). Oodata on mitmeid eksootilisi kodu- ja välismaiseid põnevate autodega võistlejaid, näiteks 300 km/h suutlik Nissan Primera, Porsched, Corvetted jne. Mõõduvõtt toimub kolmes võistlusklassis, eriauhinnad on kiireimale naisvõistlejale ja diiselautoga osalejale.

Võistlussõidud algavad kell 12.30, pilet pealtvaatajaile maksab 6 eurot, alla 12-aastased lapsed tasuta. Pealtvaatajate vahel loositakse välja erinevaid auhindu. Lisainfo: www.onemile.ee

Foto: Marek Potti

18.08.2017 10:00
Sport

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.