Punnvõrrid kihutavad Kiltsi lennuväljal

Sel laupäeval, 12. augustil peetakse Haapsalu lähedal Kiltsi lennuväljal üks suve omapärasemaid mootorispordiüritusi – punnvõrride 12 tunni sõit.

Punnvõrrid kihutavad Kiltsi lennuväljal

Start antakse laupäeva keskpäeval ja finiš on keskööl. Punnvõrrid on varustatud ka valgustusega, sest viimased kolm tundi sõidetakse hämaras ja pimedas. Mõistagi teeb see võistluse jälgimise eriti vaatemänguliseks.

Kiltsi võistlus on ühtlasi neljas etapp punnvõrride kestvussõitude karikasarjas. Raja pikkus on umbes 1200 meetrit, millest 200 meetrit kulgeb mööda vana asfalti, 400 meetrit pinnasel ja ülejäänu betoonil. Esimest korda punnvõrrivõistluste ajaloos kulgeb rada läbi maja – täpsemalt öeldes läbi vana lennukiangaari. Võistkonnas on 2-4 liiget, kes sõiduriista vaheldumisi rajal liikumas hoiavad. Punnvõrridele igiomaselt ei pääse keegi ka remontimisest. Punnvõrrist peab võistluse kestel säilima vähemalt sama raam, mootorit tohib vahetada vastavalt reeglitele.

Punnvõrridega sõidetakse Eestis suviti võidu juba seitsmendat aastat. Võisteldakse kestussõidus ja sprindidistantsidel. Ala on aastatega populaarsust kogunud ning tegijamad on väljas päris suure tiimiga. Lisaks sõitjatele on kaasas ka tehniline personal, lausa pisikesed töökojad.

Võisteldakse neljas klassis:

·       Retro – vanad nõukogudeaegsed sääreväristajad

·       Vaba klass – põhimõtteliselt sama, aga vabamad mootorireeglid

·       Hiinakas – Hiina Rahvavabariigis valmistatud mootoriga sääreväristajad

·       Naised –võivad oma arvestuses sõita ükskõik milliste võrridega eelmainitud kolmest klassist

Lähemalt vaata ka kodulehelt: www.punnvorr.ee

Foto: Fredrik Punga

10.08.2017 09:00
Sport

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.