BMW 520d Touring esimeses võrdluses

Uus BMW 5. seeria Touring kohtub oma kõige karmimate rivaalidega, kõik astuvad üles neljasilindriliste diiselmootoritega.

BMW 520d Touring esimeses võrdluses

Ärge hoidke end nüüd tagasi. Siin ja praegu lubame endale – ja ka lugejatele – lihtsalt korra unistada. Autoteemal, mõistagi. Mis oleks, kui teie ülemus pakuks teile (uut) tööautot. Ja kuna tegu on ilusa unistusega, pole tegu mõne baasvarustuses Golfi, Passati või Avensisega, vaid autodega, millega sõidavad elus edasijõudnumad: Audi A6 Avant, BMW 5. seeria Touring, Mercedes E-klassi T-mudel ja Volvo V90. Neli äriklassi universaali, millest enamat nagu ei oskakski tahta.

Tõsi, kui unistades võtaks nende autode kapoti alla ehk kuuesilindrilise mootori, siis ülemus käsib teil sel korral piirduda neljasilindrilisega – aga diisliga ja mõistagi automaatkastiga. Pole hullu, ikkagi räägime me ligemale kahesajast hobujõust. Uustulnuk BMW 520d tuleb 190 hj-ga, täpselt samaga vastavad Audi A6 2,0 TDI ultra ja Volvo V90 D4. Üksnes Mercedes E 220 d kaldub mustrist 4 hj võrra kõrvale, pakkudes 194 hj. Pöördemoment on kõigil 400 Nm-ga täpselt võrdne.

Loe testi 9. augusti Autolehest.

09.08.2017 12:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.