Et oma autot ise mitte tuksi keerata

Autoomanike rumalusel ja leidlikkusel pole piire, kui jutt on oma sõidukile liiga tegemisest, kinnitavad kogenud autohooldajad. Ega ometi sina selliseid vigu teha kavatse?

Et oma autot ise mitte tuksi keerata

Raske on öelda, kas peamiseks põhjuseks on rumalus või püüd tekkinud viga ise, ruttu ja odava(ma)lt kõrvaldada, kuid paljud autoomanikud suudavad oma sõidukile teha tõsiselt liiga, kuigi asi võetakse ilmselt ette parimate kavatsustega. Kogenud autohooldajad ja -remontijad tõid välja terve hulga enamlevinud eksimusi, mille tagajärje kõrvaldamine võib minna ehmatavalt kalliks.

Mootor

Kui mootor sööb õli, arvab enamik omanikest, et seda ja õlifiltrit polegi vaja vahetada – piisab, kui pidevalt värsket õli juurde valada. Tegelikult peseb värske õli õlitussüsteemist lahti ohtralt vana saasta, mis ummistab filtri kiiresti. Sestap peaks õlifiltrit vahetama hoopis sagedamini kui korras mootoril.

Vanema-odavama auto omanik püüab teadagi kokku hoida iga senti, ja seda ka hoolduse arvelt. Kui mootoriõli ja õlifiltrit isegi vahel vahetatakse, siis näiteks õhufiltrit kindlasti mitte. Kapoti alt on leitud isegi selliseid õhupuhasteid, kust kompressor ka kaheksabaarise rõhuga ei suutnud enam õhku läbi puhuda.

Loe lähemalt 9. augusti Autolehest.

09.08.2017 09:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.