Tudengivormel 10!

Eesti tudengite vormeliprojekt sai tänavu kümne aasta vanuseks. Uus auto on valminud peaaegu igal aastal, tänavusele hooajale minnakse vastu nelikveolise elektrivormeliga, mis on esimeste testsõitude põhjal eriti kiire.

Tudengivormel 10!

Kui esimene Tallinna tehnikaülikooli ja Tallinna tehnikakõrgkooli tudengitest koosnev Formula Studenti meeskond koosnes 2006. aastal vaid kaheksast liikmest, siis nüüdset hooaega alustati juba 52 osalisega. Sellest ajast alates on uus vormel ehitatud peaaegu igal aastal, esialgu hakati pihta küll virtuaalse autoga, pärisvormel saadi valmis 2008. aastaks. Ent edu saatis eesti tudengeid kohe – muu hulgas võideti parima uustulnuka tiitel – ning seejärel arendati aastaid sisepõlemismootori, toruraami ja klaasplastkatmikuga vormeleid, millega jõuti päris tippu ning üldvõitudeni välja. Seejärel tehti julge otsus ning hakati taas peaaegu nullist pihta: sisepõlemismootor vahetati kõigepealt välja elektrimootori vastu, seejärel mindi toruraamilt üle süsinikmonokokile ning tagaveolt nelikveole. Meeskonna pikaaegse kapteni Kristjan Maruste sõnul jäid edukate aastate vahele ka mõned õnnetumad, kuid seejärel naasti uute lahenduste ja paremate vormelitega taas kõrgete kohtade pärast võistlema.

Loe lugu 19. juuli Autolehest.

20.07.2017 14:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.