Jaguar tõi turule uue linnadžiibi E-Pace

Jaguar esitles neljapäeva õhtul Londonis uut sportlikku linnadžiipi E-Pace, mis jõuab Eesti turule järgmise aasta alguses.

Jaguar tõi turule uue linnadžiibi E-Pace

Jaguar E-Pace on viiekohaline kompaktne linnamaastur, mille välisdisain on inspireeritud Jaguar F-TYPE sportautost. Auto on saadaval nii nelik- kui esiveolisena. E-Pace-ile on saadaval valik võimsaid ja säästlikke Ingenium bensiini- ja diiselmootoreid. Võimsaim, 300-hobujõuline turbolaadimisega bensiinimootor kiirendab sportliku linnamaasturi 0-100 km/h-ni kõigest 6,4 sekundiga ning selle tippkiirus on elektrooniliselt piiratud 243 km/h-ni. 

Jaguar’i ja Land Rover’it esindava Inchcape Motorsi Estonia tegevjuht Indrek Ild ültes, et Eestisse jõuavad esimesed E-Pace’id järgmise aasta alguses, täpsem hinnastus selgub aga juba lähiajal.

E-Pace on saadaval ka Jaguari uuendusliku randmel kantava aktiivsusvõtmega. Vee- ja põrutuskindlal randmepaelal on integreeritud transponder, mis võimaldab juhil näiteks jooksmamineku või rattasõidu ajaks põhivõtme autosse jätta ja uksed sulgeda. Kui tegevusvõti on aktiveeritud, lülituvad autosse jäetud tavalised võtmepuldid välja.

E-Pace-i varustuses on uusimad ohutus- ja juhiabitehnoloogiad. Stereokaamera on aluseks täiustatud hädapidurdussüsteemile, mis pakub ka jalakäijatuvastust ja toetab sõidurajal püsimise süsteemi ja liiklusmärkide tuvastust, samuti nutikat kiiruspiirajat ja juhi seisundi monitori. Eesmine ja tagumine parkimisabi on standardvarustuses.

Kaamera teeb koostööd elektrilise võimendusega roolisüsteemi ja tagumiste anduritega, et tagada pimenurga abi funktsioon, mis aitab vähendada kokkupõrgete ohtu mitme sõidurajaga teedel. Uus sõidusuunas liikluse tuvastamise süsteem hoiatab juhte ka piiratud nähtavusega ristmikel lähenevatest sõidukitest. Täiustatud aktiivsete turvafunktsioonide seas on jalakäijate turvapadi, mis vabaneb kokkupõrke korral kapoti alt.

E-Pace on esimene Jaguar, millel on ettevõtte uue põlvkonna esiklaasinäidiku tehnoloogia. Täiustatud näidik suudab esiklaasile kuvada 66 protsenti rohkem informatsiooni, kasutades eriti selget suurt värvilist graafikat. Oluline informatsioon, sealhulgas auto kiirus ja navigatsioonijuhised on kogu aeg täielikult nähtaval, hoiatused ja teabe- ja meelelahutuse uuendused, turvalisuse ja mugavuse funktsioonid kuvatakse otse juhi vaatevälja – vähendades vajadust teelt mujale vaadata.

E-Pace suudab pukseerida kuni 1 800 kilogrammist haagist.

14.07.2017 17:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.