WRC-ässad Eesti rallidel 1

Hiljaaegu korraldasid kaks MM-sarja tipptiimi Lõuna-Eesti teedel testisõite, millel osalenud võistlejatest kihutasid esmakordselt Eesti teedel Sébastien Ogier ja Elfyn Evans.

WRC-ässad Eesti rallidel

Päris mitu tippsõitjat on Eesti teedel WRC-autodega ka võistelnud ja mõni on isegi esimese rahvusvahelise võidu just meil saavutanud.

Jari-Matti Latvala saavutas esimese rahvusvahelise võidu Eestis

Ilmselt mäletavad paljud praeguse Toyota tiimi sõitja Jari-Matti Latvala etteasteid auto24 Rally Estonia Historicu võistlustel aastatel 2012 ja 2013, aga suure tõenäosusega on ununenud, et soomlane saavutas esimese rahvusvahelise ralli võidu just Eestis. Nooruke, alles 17aastane Latvala oli enne 2003. aastat sõitnud kodumaal noortesprintidel ja Briti litsentsiga ka saareriigi rahvuslikel rallidel, aga 2003. aasta rallivõistluse „Eesti talv” võitmine Toyota Corolla WRC-ga oli tema esimene esikoht rahvusvahelisel võistlusel. Muuseas, see oli ka esimene ühine võistlus kaardilugeja Miikka Anttilaga, kellega jätkub koostöö praegugi.

Loe lähemalt 12. juuli Autolehest.

12.07.2017 15:00
Sport

Kommentaarid

Rain Ambos 5 kuud 4 nädalat tagasi
Autolehes on natuke vale info. Ostberg ei võitnud Saaremaal 2010 kahe wrc ees mitte N-rühma Subaruga vaid ikkagi wrc Subaruga.

© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.