400 000 km test: igavene Mercedes

Kestvustesti purunematu Mercedes C 180 tegi juba kümnenda ringi ümber maakera – piltlikult väljendades. Ja seda parima tervise juures ning (peaaegu) väsimusmärkideta.

400 000 km test: igavene Mercedes

Teised autod saavad sellises vanuses halastuslasu. Või siis, tõenäolisemalt, eksporditakse Lähis-Itta, kus need peavad näiteks Beiruti taksona edasi teenima. Kuni nad lõpuks ikkagi murduvad – klassikaline Mercedese saatus. Sedasi mõeldes elab ju meie C-klass päris head elu: me hindame teda ja hoolitsema tema eest, sest lõpuks kuulub ta juba ligemale kümme aastat Auto Bildi autoparki. Igikestev Mercedes vastab tänulikult: ta muudkui sõidab ja sõidab. Praeguseks on kogunenud juba 400 000 kilomeetrit ning ühtlasi veendumus, kui vähe on vaja, et õnnelik olla: pardal pole erilisi juhiabilisi ega multimeediavigureid, istmed on baastaseme omad ning 16tollised rattad terasvelgedel. Ja siis? Kas luksusest loobumine vähendab sõidulusti? Mitte karvavõrdki, vannuvad kõik Mercedese kasutajad.

Seejuures tuleb rõhutada, et tegu on W204 C-klassi väga haruldase eksemplariga: C 180 Kompressor, aga ilma lisadeta. Ainumas lisa oli vaid väike navi nimega Audio 50 APS. Sellegi oleks võinud tellimata jätta, sest tindiste jalgadega sipelgas olnuks osavam suunanäitaja.

Loe lugu 12. juuli Autolehest.

12.07.2017 12:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.