16 päeva ja 5700 kilomeetrit: Žiguliga Venemaal 1

Ringreisil mööda Venemaa avarusi nägime kõike, mida uskusimegi meid ees ootavat, ja ka seda, mida poleks eales uskunud, kui poleks ise näinud.

16 päeva ja 5700 kilomeetrit: Žiguliga Venemaal

Bensiinipaak pilgeni täis, spordikott riietega pakiruumi, värskelt ostetud GPS-i kaart navigatsiooniseadmesse, juhiuks seljatagant plärtsti kinni, viimane pilk kodule ja minek! Nii algas seiklus, mida sai pikisilmi oodatud pea poolteist aastat.

Reisiseltskonda kuulus seekord kokku kolm Žigulid: lisaks minu, Kristjan Ojangu rohelisele VAZ-2101-le ka punane VAZ-2106 ning kollane VAZ-2103. Saateautoks, mis pidi tagama transpordi ka siis, kui kõik kolm „sigulli” juhtuks tee peal ühel ja samal hetkel ära koolema, mõne aasta vanune Škoda Octavia. Inimesi kokku 12 ning kõik omavahel sõbrad-tuttavad, või kes veel polnud, said reisi jooksul sõpradeks-tuttavateks. Suurema osa reisist valgusfoori värve imiteerides – roheline ees, kollane ja punane järel – meie karavan sel teekonnal liikleski. Sihtkohaks muidugi Žigulide sünnilinn Togliatti.

Loe lugu 12. juuli Autolehest.

12.07.2017 10:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.