Kindlustusfirma: aasta esimesel poolel jäid autojuhid enim tee äärde elektriprobleemide tõttu

Eelmise aasta jooksul vajas oma tee äärde jäänud neljarattalisega abi ligi tuhat Salva kaskokindlustuse klienti.

Kindlustusfirma: aasta esimesel poolel jäid autojuhid enim tee äärde elektriprobleemide tõttu

2017. aasta esimese kuue kuu statistika näitab, et abivajajate hulk on endiselt suur, kuid põhjused on kuude kaupa erinevad. 

Autoga esineda võivaid probleeme on seinast-seina. Alustades teel otsa lõppenud kütusest või hoopis bensiinist diiselauto paagis kuni lõhkenud rehvi ning autosse unustatud võtmeteni. Salva poolaasta statistika järgi tuli autoabil inimesi abistama sõitma kõige rohkem erinevate elektriprobleemide tõttu, mis moodustasid lausa ligi 50% kõigist väljakutsetest. Järgnesid avariid, lõhkenud rehvid ja erinevad mootoririkked.

Salva Kindlustuse sõidukikindlustuse osakonna juhataja Pille Plees märkis, et elektriprobleemide rohkus on tavapärane just talvistel kuudel, kui külmade ilmadega masinad käima ei taha minna. Suvekuudel on elektriprobleeme vähem, kuid need asenduvad rehvide purunemistega ja näiteks kokkupõrgetega loomadega. “Peale käivitusprobleemide järgnevadki tavapäraselt rehviprobleemid, avariid ja mootoririkked, mille peale autoabi meie kliente abistama sõidab. Vähematel kordadel on vaja ka muus osas tuge pakkuda, näiteks on võti jäänud autosse või paaki on sattunud vale kütus,” selgitas Plees.

“Kusjuures väga suurt erinevust pole, kas tegemist on uue või vanema sõidukiga. Metsloom võib auto ette jääda mõlemal juhul,” märkis Plees ja lisas, et mõnes mõttes vajavad uuemad sõidukid isegi rohkem abi, sest neid on raskem ise parandada ja paljudel uutel mudelitel puudub näiteks varurehv. “Neil on kaasas ainult rehvi parandamise komplekt, kuid paljud inimesed ei oska seda esimese ehmatusega kasutada.”

10.07.2017 09:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.