Volkswagen esitleb kuuenda põlvkonna Polot

Suvel eelmüüki jõudval uuel Polol on täiesti uus välis- ja sisedisain, see on märgatavalt ruumikam ning sel on terve hulk abisüsteeme, mis eelnevalt olid saadaval vaid Golfile ja Passatile. 

Volkswagen esitleb kuuenda põlvkonna Polot

Enam kui 14 miljoni müüdud eksemplariga Polo on üks maailma edukaimaid väikeautosid. Uus Polo tuleb eelmüüki juba sel suvel, Eesti turule jõuab auto sügisel. Mudeli võimsus jääb vahemikku 55 kW/75 hj kuni 110 kW/150 hj. Polo hinnad algavad Eestis 13 700 eurost (55 kW/75 hj).

Kuuenda põlvkonna Polo on oma eelkäijast suurem (pikkus 4053 mm), pakkudes palju rohkem ruumi reisijatele. Pagasiruum on kasvanud 351 liitrini.

Polo tuleb müügile kolmel tuttaval varustustasemel: Trendline, Comfortline ja Highline. Mudelivaliku tipus on uus Polo GTI. Sportliku tippmudeli jõuallikaks on nüüd 2,0-liitrine TSI võimsusega 147 kW/ 200 hj (eelneval mudelil 1,8 TSI võimsusega 141 kW/192 hj). Isegi Polo baasversioon Trendline on hästi varustatud ning sel on standardvarustuses leed-päevatuled, kiiruspiirik ja lähiümbruse jälgimissüsteem koos linnaliikluse hädapidurdusfunktsiooni ja jalakäijate jälgimise süsteemiga.

Valikusse on lisandunud intensiivvalgusega täisleed-esituled, leed-päevatuled, leed-tagatuled, Air Care Climatronic-süsteem koos õhukvaliteedi anduri ja allergeenifiltriga, juhtmevaba laadimine nutitelefonidele ja oma klassi üks suurimaid panoraamkatuseid. Uut Polot saab isikupärastada peaaegu unikaalseks autoks, valides erinevate varustustasemete, värvide, salongiviimistluste, velgede ja lisafunktsioonide vahel.

Uued valikud Polole on pimenurgatuvastusega reavahetussüsteem koos tagurdamisel läheneva sõiduki eest hoiatava süsteemiga, poolautomaatne parkimisabisüsteem parkimiskohtadest väljumiseks ja manööverdusfunktsioon. Viimane kaitseb automaatselt väikeste, aga tihti kulukate parkimismõlkide eest.

Polo tuleb esimese Volkswagenina ja esimese Volkswageni grupi mudelina üldse müügile uue põlvkonna aktiivse infoekraaniga. Digitaalsete näidikute funktsionaalsus jõuab uuele tasemele – lisaks graafikale on kõik selgem ja lihtsam kasutada. Samal ajal saab Polo uusima põlvkonna teabe- ja meelelahutussüsteemi koos klaasekraaniga, mille diagonaalid jäävad vahemikku 6,5 kuni 8,0 tolli.

16.06.2017 13:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.