Kuidas sündis dokfilm Andres Krestinovist?

21. juuni õhtul kell 20.00 esilinastub teles „Raudmees”, mis räägib värvikast motokrossisõitjast Andres Krestinovist. Filmi tutvustab „Raudmehe” toimetaja ja produtsent Raido Nikonorov.

Kuidas sündis idee luua dokfilm Andres Krestinovist, mehest, kelle võidusõitjakarjääri tipp jäi paarikümne ja enama aasta taha?

Olen üles kasvanud Karksi-Nuias, toredas Lõuna-Eesti kohakeses. Meie kandis on motosport au sees olnud aastakümneid, eriti 1970–1980ndatel, kui kohalikud mootorispordimehed olid erinevates moto- ja rallikrossiklassides Nõukogude Liidu eesotsas teada-tuntud nimed. Olen küll veel üsna noor, et vanadest aegadest julgelt pajatada, kuid 1980ndate lõppu mäletan üsna hästi. Esimesed mälupildid meenuvad Karksi-Nuia krossiraja äärest ning kastoorõli lõhn ja selle aja tuntud nimed on meelde jäänud millegi erilisena. Võib eeldada, et ka Andres Krestinovi nimi kostus mu kõrvu.

12 aastat tagasi hakkasin hobi korras motokrossi sõitma ja sellega seoses puutusin Andresega kokku. Tema mahlakad lood ei jäta kedagi külmaks. Filmi valmimise juures mängis rolli ka üks teine Andres, kes on minu lapsepõlvetuttav, Andres Arro, värvikas telemees ETV erinevatelt tasanditelt. Ühel hetkel käis mul peas lihtsalt klõps, et miks mitte kahe Andrese taust ja oskused kokku panna ja teha film ühest tõelisest Eesti motokangelasest. Ajastu omalaadsus ja mehe andekus ning pühendumus on midagi sellist, mille pidi kuidagi tervikuks siduma.

Loe lähemalt 14. juuni Autolehest.

14.06.2017 08:00
Video

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.