Nutikalt autoreisile – nüüd mitu korda odavamalt

Nutiabimeeste kasutamisele autoreisil tasub tänavu suvel mõelda seda enam, et Euroopa Liidu piires on internetiühendus nüüd hulga odavam.

Nutikalt autoreisile – nüüd mitu korda odavamalt

Esmalt aga ettevalmistused. Üks suurem mure autoreisil on piisava laadimisvõimaluse tagamine, eriti kui võtad kaasa ka sülearvuti. Selleks on mõistlik autosse paigaldada 220 V inverter ning selle pistikupessa ühendada mitme pesaga tavaline pikendusjuhe.

Muidugi saab enamikku nutiseadmeist laadida ka auto sigaretisüütlisse pistetava USB-laadijaga, kuid see olgu mitme pesaga või olgu autos rohkem kui üks 12 V toitepesa. USB-laadijat ostes arvesta, et odavast üheamprilisest pole mingit tolku, sest näiteks tahvelarvuti neelab rohkem voolu, kui laadijast juurde tuleb. Hea on, kui autos on üks USB-kiirlaadija (selle leiab juba ka 7,2 A võimsusega) ning muidugi korralik akupank.

Perega reisides tasub mõelda ka autosse interneti kohtvõrgu loomisele. Selleks sobib taskuruuter (u 70 €) või ka nutitelefon, millesse pista SIM-kaart, millel on piisavalt odavat üleeuroopalist internetimahtu. Nii tuleb odavam, kui igaüks oma telefoniga netis surfab.

Internetiga peab aga olema ettevaatlik läbi Šveitsi sõites, sest seal ELi soodustused ei kehti. Helistadeski arvestatakse seal kõne hinda minutipõhiselt.

Loe pikemalt 14. juuni Autolehest.

14.06.2017 10:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.