Üleeuroopaline teemaksusüsteem üheainsa seadme abil

T-Systems International GmbH, Daimler AG ja DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG asutasid ühisettevõtte arendamaks ja pakkumaks elektroonilist maksukogumisteenust üle 3,5 tonni kaaluvatele sõidukitele.

Üleeuroopaline teemaksusüsteem üheainsa seadme abil

Kõik vastutavad konkurentsiametid on ühisettevõtte loomise heaks kiitnud.

 

T-Systemsil on ühisettevõttest 55%, Daimler 30% ja DKV 15%. Seega juhib ühisettevõtet T-Systems, kes toetab äritegevust oma 14aastase teemaksukogumise kogemusega ning vastutab nii tehnoloogia kui ka turunduspartnerite halduse eest. Daimleri roll on pakkuda oma eksperditeadmisi, mille abil saab edaspidi võtta kasutusele integreeritud pardaseadme. DKV on teemaksukogumise vallas tegutsenud 25 aastat ning hoogustab ühisettevõtte tegevust oskusteabe abil, mis on saadud 30 teele kehtestatud teemaksu kogumisega 140 000 kliendilt.

Nii on loodud kõik vajalikud tehnilised tingimused, et rajada kavandatud teemaksuboks, mis ühendaks omavahel kõik Euroopa teemaksusüsteemid. Teemaksuboks kavatsetakse võtta kasutusele 2018. aastal esmalt Belgias, Saksamaal, Prantsusmaal, Austrias ja Poolas ning seejärel või pisut hiljem ka Itaalias, Portugalis, Hispaanias ja Ungaris.

Vahepealne eesmärk näeb ette, et praegusi ja edaspidiseid tee-, silla- ja tunnelimakse kogutakse üheainsa aparaadiga.

Fotol: Vasakult Jürgen Steinmeyer (DKV), Mirka Dworschak (T-Systems International) ja Tom Schneider (Daimler). Foto: Unger

19.04.2017 17:00
Liiklus

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.