Millised autod peavad vastu põhjamaistes oludes?

Eelmise aasta Soome tehnoülevaatuste koondandmed kajastavad ka marke, mida sakslaste TÜV ei maini. Samuti on sealsed tulemused meie oludesse paremini ülekantavad.

Millised autod peavad vastu põhjamaistes oludes?

Soome transpordiohutusameti Trafi kogutud 2016. aasta tehnoülevaatuste statistikas on meie igal aastal avaldatavate Saksa TÜV-i omadega võrreldes huvitavaid erisusi (vt 8. veebruari Autoleht). Näiteks on Soome tabelites sees Subarud ja Lexused ning tabelite lõpuosast võib leida ka üldiselt töökindlaks peetavaid Jaapani autosid.

Kokkuvõtlikult näitavad ülekaalukalt parimaid tulemusi siiski just nimelt „jaapanlased”, tabelite eesotsas võimutsevad peaasjalikult Toyotad ja Hondad. Subarugi on osutunud töökindlaks, vanemate autode hulgas ei jää ükski seda marki mudel 20. kohast tahapoole.

Kõige edukamalt läbib Soomes tehnoülevaatusi Porsche, neist kukkus läbi vaid 5,3 autot, Saksa sportautomargile järgnevad Lexus 7,8 protsendiga ja kolmandana tõestab tublit kvaliteeti Toyota (9,2%), Soome enam levinud autodest jääb Volkswagen juba selgelt tahapoole: neist põrus 17,1 protsenti. Kõige sagedamini on Soome autodel probleeme veermiku ja piduritega.

Vaata tabeleid ja loe kommentaare 19. aprilli Autolehest.

19.04.2017 13:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.