Test: üheksakümnendate luksusautod 4

Ajal, mil Eestis Sierra peale silmad pungi aeti, olid need autod vaid üksikute rikaste rõõm. Mis on kunagistest tippautodest nüüd saanud ja kas nad pakuvad veel midagi peale nostalgia?

Neid 1990. aastate luksusautosid imetlesime ajakirjadest, kui tänavatel liikusid valdavalt veel nõukogude päritolu rämpsautod. Lexus LS oli üllataja idast ja muutis murelikuks senised tegijad. Jaguar XJ näitas Briti ajatut stiili, mis paneb siiani järele vaatama. Audi V8 oli klassikalisse keresse peidetud sportauto ning Volvo 960 kandiline mugavusemeister Skandinaaviast. Sel korral jätsime meelega välja Mercedese S-klassi ja 7. seeria BMW, sest neid oleme varem sarnastes võrdlustes kajastanud ning seekordse neliku kõrval on need enamikule autosõpradest nii ehk naa üsnagi tuttavad.

Proovitud autod pärinevad aastatest 1991–1996, nende võimsusvahemik jääb 204 ja 280 hobujõu piiresse, silindreid on kuus või kaheksa, kõik on neljakäigulise automaatkastiga ja praeguseks kas haruldased või väga haruldased. Uuena olid need autod ka väga kallid, kuid üks paistab teiste seast eriti silma. Mõneti üllatuslikult oli 1993. aastal kaugelt kõige kallim auto Audi V8, mis maksis praegusesse vääringusse ümberarvestatult peaaegu 100 000 eurot, Lexus oli umbes 20 000, Jaguar 30 000 ja Volvo tervelt 40 000 euro võrra odavam.

Arvestades autode hindu uuena, nende päritoluriike ja praegusest hoopis mitmepalgelisemat lähenemist, pole imestada, et nii kasutusomadused kui ka sõidutunne erinevad sel nelikul väga. Väärikaks hobiautoks soovitame siiski julgelt igaüht neist. Kui vaid õnnestub korralik eksemplar leida.

Loe lugu 19. aprilli Autolehest.

18.04.2017 11:00
Video

Kommentaarid

. 9 kuud tagasi
Ja kui vaadata täna uute sarnaste autode hindu, siis tuleb tõdeda, et need üldiselt odavamadki kui toona, seega ostujõud on tõusnud, autod odavamad.
hmm 9 kuud tagasi
veider mix puudub seitsmenda seeria bmw?see oli oma aja kõige luksuslikum!olen omanud sellist tean millest räägin
Lärri to hmm 9 kuud tagasi
Loodetavasti jääb see küsimus sind igavesti piinama, sest vastuse saamiseks tuleks vaevaks võtta paar rida lugeda. Näiteks siitsamast Autolehes ilmunud loo katkendist.
Milla 9 kuud tagasi
Jaguar on ikka kõige ägedam!

© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.