Mootorratturid satuvad senisest rohkem õnnetustesse

Viimastel aastatel saavad mootorratturid varasemast sagedamini õnnetustes kannatada ning tõusnud on ka nende tekitatud liikluskindlustuskahjude arv.

Mootorratturid satuvad senisest rohkem õnnetustesse

Algav mootorrattahooaeg nõuab ettevaatlikust kõigilt juhtidelt, tuletab meelde PZU Kindlustus.

"Mootorratturid põhjustavad Eestis aastas umbes 140 liikluskindlustuse kahju. Need on juhtumid, kus põhjustatakse materiaalne või tervisekahju, mille hüvitab liikluskindlustus. Selliste juhtumite arv on viimasel ajal kasvanud ligikaudu 20 protsenti aastas,“ märkis PZU Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Ahto Orumets.

Kui 2012. aastal sai liikluses kannatada 65 mootorratturit, siis mullu oli neid 101.

Maanteeameti andmetel ei ole Eestis alates 2012. aastast mootorratturite ehk A-kategooria lubade omanike arv oluliselt muutunud, püsides 97 000 juures. Siiski suureneb liikluskindlustusega mootorrataste arv ligi 10 protsenti aastas, millega kaasneb suurem liiklussagedus.

„Nii nagu kõik sõidukijuhid, peavad ka mootorratturid hoidma kinni piirkiirusest, vältima äkilisi manöövreid ning üleüldse arvestama teiste liiklejatega. Autojuhid peavad samamoodi arvestama mootorratturitega, keda kohtab ilmade soojenedes teedel-tänavatel üha rohkem. See kõlab elementaarsena, aga kordaks üle, et liikluses osaledes on oluline pöörata tähelepanu just ümbritsevale liiklusele ja märgata teisi,“ ütles Orumets.

17.04.2017 11:00
Liiklus

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.