Sisene

TEEMA: MIDA ARVAD MOBIILSETEST KIIRUSKAAMERATEST?

17:55 30.07.2019
autoleht.ee
Mida arvad mobiilsetest kiiruskaameratest?
Siia saab kirjutada neljanda variandi vastuseid ja arutada teemat ka laiemalt.
20:54 31.07.2019
. (registreerimata)
Re: Mida arvad mobiilsetest kiiruskaameratest?
Tegelikult oleme oma kaameratega veel üsna lapsekingades- kes Soomes rohkem ringi sõitnud, teab väga hästi, kuidas seal on kaameraid kohati üsnagi tihedalt ja see on ilmselt aegade jooksul ka liiklusele mõjunud- meietaolisi tõmblejaid seal sisuliselt ei kohta. Aga kuna kaamera on ilmselge rahapump, mitte ohutuse suurendaja, siis ei arva neist midagi positiivset. Kuid tuleb rahulikult võtta, ületada kiirust nii, et kaamera veel ei reageeri ja sõita oma sõidud ära.
08:59 01.08.2019
huvilineaut (registreerimata)
Re: Mida arvad mobiilsetest kiiruskaameratest?
Mingit ohutuse juttu ajada on lollus, need on puhtalt rahakorjamise masinad
13:15 18.08.2019
Korralik liikleja (registreerimata)
Re: Mida arvad mobiilsetest kiiruskaameratest?
Eks seda rahakogumise juttu räägivad ikka need, kes on kihutajad, kuna neid häirib, et siis ei saa enam kihutada.
Kaamerate eesmärk on siiski keskmist piirkiirust alla tuua ja sellega suurendada liiklusohutust.
See raha, mille need kaamerad teenivad on tühine, ärge unustage, et nende kaamerate ost ja kasutamine ning käigushoidmine, maksab kenakese summa.

Aga pole ju ka imestada, et paadunud rikkujad, seda rahakogumiseks nimetavad, arvestades, et need paadunud rikkujad ei saa aru, miks on ohtlik kiiruseületamine ja miks on napid ja muidu pimedates kurvides möödasõidud ohtlikud.
Sellistele polegi muud teha, kui trahvi ja aresti.
16:25 16.11.2019
väike vend (registreerimata)
Re: Mida arvad mobiilsetest kiiruskaameratest?
Olen ka hakanud viimasel ajal neid mobiilseid kaameraid liikluses märkama ja ka kiirustamistasu nende tõttu maksma.

Seda et nende eesmärk on keskmist kiirust vähendada, seda võiks natuke uskuda. Kuid seda, et nende eesmärk oleks liiklusohutus parandada, ma ei usu. Põhjuseks see, et kõik kohad, kus ma olen neid kasutusel näinud, on sellised kohad, kus keskmise kiiruse väjendamine ei muuda väga liiklusohutust, nagu näiteks Peterburi tee pikad sirged laiade radadega lõigud linnas, kus hea nähtavus ja aeglustus- ja kiirendusrajad ning fooridega ülekäigud. Sellises kohas pole viimase 25 aasta jooksul valmistatud sõiduautoga vahet kas valgel ajal kuivaga fooride vahel sõita 50 või 70, pikivahet pidades muidugi.

Mobiilsete kiiruskaamerate koht oleks Järvevana teel kus märk on 70, aga tihti kohtab ka neid kes sõidavad 100km/h, või Nõmmel ja Pirital mõnedes kohtades, kus nähtavuse tõttu on kiiruspiirang 40 või isegi 30, kuid 99% sõidavad ikka 60-65ga, kas siis seetõttu, et jalakäijaid läheduses pole või siis seetõttu et tee tühi. Mõlemas kohas koguneks trahviraha nii et vähe pole ning oleks otsene positiivne mõju liiklusohutusele.

Ning ega mobiilse kiiruskaamera pärast ei pea kihutamist ära lõpetama. Kiiruskaamera trahv ei lähe karistusregistrisse, erinevalt tavatrahvist, seega selle ainus eesmärk on mõjutada õiguspärast käitumist rahalise sanktsiooni kaudu. Umbes nagu parkimistrahv. Isegi summad on võrreldavad.
11:31 28.11.2019
Korralik liikleja (registreerimata)
Re: Mida arvad mobiilsetest kiiruskaameratest?
Üldiselt keegi ei taha maksta ridamisi neid kiiruskaamera trahve ja sedasi ta lõpuks kiirust alla tõmbabki.

Lihtsalt neid kaameraid on juurde vaja, nagu ka politseid on liiklusesse juurde vaja.
Kui lõpuks hakatakse piisavalt tihti vahele jääma, siis tõmbavad inimesed oma üleüldise sõidukiiruse tagasi, samuti tõmmatakse oma üleüldine liiklemine rahulikumaks.

Need paadunud liiklushuligaanid, kes siis ka aru ei saa, eks nemad saavad lõpuks ka aresti.

Kahjuks on teatud osa liiklejaid juba harjunud igapäevaselt väga agresiivselt liiklema, nad ei oskagi enam korralikult liigelda, nad on nii kärsituks muutunud.
Selliste rahustamone on üsna pikk ja vaevarikas protsess, aga see tuleks ette võtta.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.