Mis tüüpi auto osta järgmise 1,5 - 2 aasta pärast?

Tudeng 2 nädalat 1 päev tagasi
Tere!
Sooviksin teada, et millist autot oleks mõistlik osta aastal 2019? Rahaliselt tuleb ilmselt vaadata kasutatud ja ka midagi sellist millel garantii juba läbi. Oletame, et eelarve on umbes 5000€ (+- 500€ annab teha).
Hetkel on autoks Golf 3 1.9 diisel millega siiani pole suuri probleeme olnud. Odav pidada ja hooldada. Punktist A punkti B olen alati jõudnud. Tõsi, kindlustus noorele juhile küll ebameeldivalt kallis, arvestades et tegemist pole nüüd eriti kalli ja uhke autoga.
Nüüd kui diislitest loobutakse tootmises ning valitsused maksustavad diiselautosid, siis kas järgnevaks 5 aastaks diiselauto osta oleks enamvähem raha maha viskamine? Eeldan, et järelväärtus ühel hetkel oleks 0 või lükatakse peale maksud, et auto pidamisel oleks km hind lõpuks 5€.
Sellisel juhul jääb ainult bensiini, hübriidi ja gaasiautod. Elekter oleks tore, aga 5000 eest midagi saada pole reaalne. Kas väikesemahuline turbobensiin mis paberil on ökonoomne ja läheb edasi muretult on garantiiväliselt julge osta? Hübriidide puhul kui vaadata 5-10 a vanuseid, siis üksikuid leiab eelarvele sobivaid. Kuid siis oleks akudega probleeme, sest ka nende garantii on lõppemas või on vaja uued akud osta, mille hind on tuhandetes...

Ma tean, et igaüks vaatab autot erinevalt, aga minu jaoks on oluline, et autol oleks sõidumugavus ning vastupidavus. Olgu, mitte päris S-klassi mugavus, aga turul peab olema ka mugavaid autosid mis on mõõtudelt väiksemad ja odavamad.
(Opel Corsa?)

Jagage soovitusi. ;)
K 2 nädalat 1 päev tagasi
Golf 5
Endiselt diisel.
5aastaga ei juhtu midagi peadpööritavat. Pariisi kesklinnas võibolla keelatakse ära, aga mitte Eestis
valdur1 2 nädalat 1 päev tagasi
Aga vaata Aixami poole. Tudengina peret pole, lahe sõita, odav pidada, hea parkida. 5000 eest saad üsna kobeda tüki. Mugavused ju sees nagu enamustes keskklassi autodes. Pikemad otsad saad sõita rendiautoga.
taf 2 nädalat 1 päev tagasi
Kui peret ei ole, siis ma soovitan üldse kaaluda isiklikust autost loobumist. Autole kuluvat raha saab ka teisiti kasutada, aga eks selle peab iga inimene ise enda jaoks välja mõõtma.
. 2 nädalat tagasi
Hetkel on autoks Golf 3 1.9 diisel millega siiani pole suuri probleeme olnud. Odav pidada ja hooldada. Punktist A punkti B olen alati jõudnud.

ja mis häda siis sunnib uut ostma? et saaks viie tonni eest järgmise risu kaela, millele raha hakata kulutama?
Jaz 2 nädalat tagasi
Ma kõigile noortele sugulastele-sõpradele soovitanud: kui elus see aeg kus peret (lapsi) veel ei ole aga sissetulek juba on siis võiks osta miskit "hingele". Kabrioleti, hipibussi, lihtsalt vana Volga või Volkswageni-pole vahet. Peaasi et meeldib. Järgmine kord saad seda endale lubada u 20 a pärast, kui lapsed suured. Oma kogemus:-)
:( 2 nädalat tagasi
Veel pool aastat tagasi oleks sa marssinud ülemuse kabinetti ja nõudnud isiklikus "tööautoks" kalleima ja võimsaima, täna pead murdma pead selle üle, kas kahe aasta pärast on ikka moes veel hall ja diiselmootoriga.
. 2 nädalat tagasi
Kes tahab midagi hingele, ostab kaks autot- ühe, millega igapäevaselt tööl käia ja teise, millega vahel hinge kosutada. Ei pea just mõistlikuks, et hingeautot meie talvesopa sees retsida.
Üx 2 nädalat tagasi
See kuradi soolamine tuleb lihtsalt ära keelata ja hing võib talvel ka puhata!!!
Toomas363 1 nädal 3 päeva tagasi
Kahe aasta pärast maksab kasutatud Prius ca 3000 €. Taastatud akupaki hind jääb 2000 € kanti. Vahetad ära ja sõidad. Muus osas on Toyota hübriid muretu ja samas ka täiesti emotsioonitu.

Lisa postitus


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.