Miks auto ei näita aku laetuse taset?

Protsent 3 nädalat 4 päeva tagasi
Mobiiltelefonidel on hea oskus anda kasutajale teada, milline on aku laetuse protsent. Tundub aga veider, et autod ei oska ikka veel kuvada infoekraanil aku laetuse taset. Ometi oleks autojuhil seda väga hea teada, eriti talvisel ajal.

NB! Pean silmas tavakütusel töötavaid masinaid.
. 3 nädalat 4 päeva tagasi
Nonäed, sul on siinkohal võimalus võtta patent ja ma lisaks sinna süsteemi veel igapäevase aku koormustesti, mis näitab, palju mahutavusest järgi jäänud.
autojuht567 3 nädalat 4 päeva tagasi
autopoes on müügil sigaretisüütajasse käiv usb laadimise ots, mis näitab ka aku voltmeetrit
¬Protsent 3 nädalat 3 päeva tagasi
Kui teadjamad mehed üles sulavad, korraldavad nad siinsamas loengusarja, miks ei saa pliiaku laetust niisama lihtsalt käigu pealt mõõta ja sellest usaldusväärselt teada anda. Klassikaline koormustest käis purgi kaupa ja hark oli ehitatud klemmisammu järgi, et lolli peaga midagi valesti ei sildaks ega akut tuksi keeraks, kuigi seda juhtus alailma.
. 3 nädalat 3 päeva tagasi
Klassikaline koormustest käis purgi kaupa

Kulla inimene, kus sa tänapäeval veel avatud klemmidega akut müügil näed? Kõik on ammu kinnised ja põhimõtteliselt hooldevabad (vähestel saab veel punne maha ja lüüti mõõta või vett juurde valada) ning koormustesti jaoks on ammu teistsugused aparaadid kui vana veneaegne kahe hargiga kolakas. Kuigi see oli hea tööriist. Aku laetuse näitab hästi ära hommikune enne käivitamist mõõtmine, kui aku on öö otsa seisnud ja võimaliku isetühjenemise või auto tarbijate tõttu pinget kaotanud. Kui pinge on vahemikus 12,5- 12,8V, on aku täiesti korras, kui juba alla 12,4 hakkab vajuma, siis tasub tähelepanelikuks muutuda.
parm... 3 nädalat 2 päeva tagasi
97 audi küll näitab ja käimise ajal ka laadmisvoolu siis! Oli endale ka üllatus algul :)
Teadja mees 2 nädalat 5 päeva tagasi
Näitab see auto Volte või Ampreid?

Kõike annab ehitada autodele, ometi kõike neile ei panda.
Parm... 2 nädalat 5 päeva tagasi
Volte ja see on täitsa originaalnäidik!
Teadja mees 2 nädalat tagasi
Kui ta Volte näitab, siis ei näitata mitte laadimisvoolu, vaid pinget.

Lisa postitus


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.