Klaasipesuvedelik

Nojah 3 nädalat 5 päeva tagasi
Mis vedelikku oma autosse kallate? Kas tavaline suvanimega metanooli põhine vesi, mis igas marketis ja bensukas kõige ees suurtes kuhjades ja kõige soodsam? Või otsib keegi autopoest etanooli või piirituse põhist vedelikku? Olles lugenud mõnda juttu, vist ka Autolehest kunagi, käin ise vaid mitte-metanooli põhiseid tooteid ostmas. Ei taha vabatahtlikult mürgiaurude vanne võtta. Autojuppide poodides on neid mitte-metanoolide põhiseid tooteid vaat et enamuses, või vähemalt ei pea otsima. Bensukas aga tavaliselt valikut polegi. Statoilis on, Olerexis jms 0. Huvitav, kui paljusid teema üldse huvitab?
suva 3 nädalat 5 päeva tagasi
Põhimõtteliselt kõige odavamat, ei uuri ei peenikest ega jämedat kirja. Kogemus näitab, et toimivad ühtmoodi kõik. Maailm on niigi mürke ja nende lõhnu täis, ei hooli. Lahjendan nii suvist kui talvist. Kasutan klaasidel vetthülgavat ollust, see ei kannatagi kanget pesuvett, mis kihi maha peseb.
Täisgaaziga 525 3 nädalat 5 päeva tagasi
Sellel bemmil näiteks on torud jumala umbes ja on vaja käia bensukas mopiga nühkimas :)

www.youtube.com/watch?v=vugSklwc5rw&t=1s
j.pp 3 nädalat 4 päeva tagasi
Otsin alati etanoolipõhist. Siiani olen leidnud ka.
Karbi Nool 3 nädalat 4 päeva tagasi
Mulle satub vist talviti metanooli põhine, sest kui suvel suvist klaasipesu vett kasutan on kuidagi valgem sõita.
UDU 3 nädalat 4 päeva tagasi
Klaas kuradi udune, panin vist jahutusvedelikku valesse paaki?
Nojah 3 nädalat 4 päeva tagasi
UDU, vist liiga pikaaegse metanooli kasutajana pilt endal häguseks läinud?
Talupoeg 3 nädalat 4 päeva tagasi
Kui kasutada metanooliga klaasipuhastusvedelikku siis iga väikese sutsaka laskmisel tuleb salongi selle vedeliku hais. Kuna väidetakse selle mürgisust,saame päeva jooksul ikka paraja matsaka mürki pikema sõidu puhul. Kui iga õhta peale sõitu klõmaka viina hinge alla viskaks,oleks tagajärjed väiksemad. Tänapäeva autodel voolab osa klaasipuhastaja vedelikku kenasti mööda auke auto alla aga sealt samast võtab ka uuesti õhu salongi. Eriti tervistav mis? Seega õige valik on etanooliga variant! Tehke aga proovi. Kui tunnete mingitki lõhna peale seda,kui sirtsutate vedelikku esiklaasile siis teadke,et tervislik see pole. Hääd nuusutamist!
Mõisapoeg 3 nädalat 4 päeva tagasi
Ja kui mina pean sisse hingama talupoja diiselauto tekitatud musta suitsupahvaka, siis see on tervislikum? Tegelikult soovitan teil kõigil sõita hästi lähedal eesliikujale, siis saate pikema tee peale kohe päris mitu liitrit klaasipesuvedelikku ära kulutada. Üle 20m pole mõtet pikivahet hoida.
Mõisapoeg ei pea sisse hingama kellegi auto suitsupahvakaid vaid peab ise hoidma piisavat pikivahet või hoiduma lihtsalt eemale tossavatest sõidukitest. Tundub,et oled sellest juba ise aru saanud.
Maanteel sõites on tihtilugu tunda seda klaasipuhastusvedeliku haisu. Ju siis lendab see kas eessõitja või vastutulija autolt õhku.
Mõisapoeg 3 nädalat 4 päeva tagasi
Paraku jah on liiklus täis tagumikus passivaid tegelasi ja ausalt öeldes kurvaks teeb, et nad nii lollid on- klaasile pritsitakse liitrite kaupa pesuainet, kogu see lendlev sopp ainult kraabib klaasi, lisaks mäkerdab esitulesid ja muidugi ka tuhmistab neid, kuid tulla sellise lihtsa asja peale nagu suurem pikivahe, nad ei suuda. Ja kui veel veoka taga istuda, siis lisaks pa.apilvele ka olematu ülevaade liiklusest. Vastutulijate sopapilve eest me muidugi ei pääse kui just külgtuul õigest suunast ei ole, kuid see on siiski väiksema mõjuga kui eesõitja rataste alt lendav.
Pikivahega maanteel on kuidagi kitsas käes. Kurb on see,et kui vähegi eessõitjaga püüad pikivahet hoida siis sõidab keegi seikleja sinust mööda ja sa pead jälle ise hoo maha võtma ja uue pikivahe tekitama. Edasi läheb vana rada mööda. Ei tule suurt midagi sellest välja. Harva õnnestub ja siis ka kuskil kõrvalisel maanteel. Mida linnale ligemale seda hullemaks asi läheb. Linnas pikivahe hoidmine on lootusetu. Kõik on üksteise seljas kinni ja muudkui hinga seda klaasipesu vedeliku ja bensuhaisu sisse. Viimast ikka rohkem.
Seda metanooliga klaasipesuvedelikku müüakse ikka iga nurga peal. Terviseametile tundub asi korrektne olema,sest üsna vabalt müüakse seda klaasipesuvedelikku. Samas arstid peavad metanooli väga ohtlikuks aineks. Huvitav kes on kinni makstud. Meil ju tehakse seadusi ikka rahakoti järgi. Kuigi tõestada on seda raske,sest raha ongi tõde.
qp 2 nädalat 6 päeva tagasi
Etanooliga pesuaine tunneb ära selle poolest, et see haiseb koledalt. Terve auto on peale klaasipesu labraka haisu täis. Naine ütles, et ta ei kannata enam selles viinahaisus sõita. Panin siis metanooliga sisse ja lõhna enam ei tule. Poes müüja ütles, et etanooliga variant ei kannata eriti külma ka.
eile 2 nädalat 5 päeva tagasi
Sõitsin Kuivastust Kuressaare poole ja hoidsin kiiruse pimedale ajale sobiva (püsikaga ca 93). Praamilt sain esimeste hulgas maha ning kogu see ülejäänud autode mass hakkas siis tasapisi minust mööda sõitma kuni ette moodustus paras pikk kolonn. Minust nad eriti kiiremad ei olnud, sest passisin seal ca 500m kaugusel kolonni sabas ikka mitukümmend kilomeetrit, enne kui ära keerasin. Kurvides oli hästi näha, kuidas kõik seal üksteise tagumikus kinni istusid ehk siis ei saa aru mina sellisest mõtteviisist, et pigem passin kuskil tropis koos teistega kui et sõidan rahulikult üksi. Niiet pole see eestlane individualist ühti, paras karjainimene hoopis...
ben z car 2 nädalat 5 päeva tagasi
Harjunud ju linnas karjas olema , proovi pimedas keset metsi ja põlde üksi olla .
Nojah 2 nädalat 5 päeva tagasi
Kui etanoolipõhine vedelik haiseb, ei tähenda veel et oleks tervisele kahjulik (seda ta ei ole), ja kui metanoolipõhine on ilma lõhnata, ei tähenda siiski veel ohutust, vaid antud juhul hoopis kahjulikkust. Tasub vaadata kasvõi nn ohusilte kanistril, etanoolikal on üks, metanoolikal kolm, sh mürgistusohu vms märk. Ei ole küll erilist haisu täheldanud etanoolikal, mingi lõhn korraks on, aga ei midagi hullu. Ja ei ole see midagi väiksema külmakindlusega, sama -21c tähistus ikka.
Vedelik 2 nädalat 5 päeva tagasi
Olen jäänud kasutama Polari talvist klaasipesuvedelikku (-21 kraadi). Kasutan seda aastaringselt, ka suvel - tundub, et talvine vedelik saab putukajäänustest pisut paremini jagu.

Kui on suvel palav olnud ja pole pidanud klaasipesuvedelikku paar nädalat kasutama, siis on hakanud see nö otsast juba aurustama: pean seda roolihoovakesega sekundikese "pumpama", enne kui uus kogus paagist pärale jõuab.
jaz 2 nädalat 5 päeva tagasi
Kunagi olen küll mingit eriti haisvat vedelikku veidi "maitsestanud", tavalise Fairyga. Oli abiks.
Ülejäänud kankutäis läks sügisel suvila haisulukkudesse, seal, huvitaval kombel, ei haisenud. Küllap oli talve
jooksul ära auranud see komponent mis iganes seda kaifi seal siis tegi.
Enam pole sellist vedelikku kohanud mille hais ninna kargaks kuigi kasutan palju, enamus linnasõit mul talviti.
Pole seepärast eriti valinud ka, mis silma/ käpa alla jääb, selle kaasa kraban.
imho 1 nädal 3 päeva tagasi
Olen kasutanud ikka etanooli baasil tehtud vedelikku. Mul pole veel oma silmadest pohlad..
. 1 nädal 3 päeva tagasi
Aga see, et kõik heitgaasid tänavalt-teedelt autosse jõuavad, ei pane üldse muretsema? Vaevalt, et teil kõigil ka aktiivsöe salongifiltrid on. Selline tüüpiline iseseisvat mõtlemist mitteomava inimese käitumine- keegi järsku ärkab ja hüüab, et see on kahjulik ja siis kõik kukuvad kooris kaasa kaagutama, enne seda polnud justkui mingit probleemi. Ma pritsin seda kraami juba aastakümneid ja ei ütleks küll, et silmad kuidagi halvemaks on muutunud. Muidugi ei kulu teda ka ämbrite viisi- hoian pikivahet ja ei sõida eesliikuja sopapilves.

Lisa postitus

© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.