CNG gaasi hind

Ostja 2 kuud 2 nädalat tagasi
Tere! Plaanin CNG gaasiseadmega auto ostu ja seega küsiks - kes ise CNG-ga sõidab või möödub igapäevaselt mõnest tanklast ning on hindu jälginud - kas CNG hind tõuseb-langeb koos bensiini ja diislikütusega? Tean, et LPG gaasi aktsiis on seotud diislikütuse omaga ja viimast teatavasti plaanitakse lähiaastate jooksul pidevalt tõsta - kuidas on lood maagaasiga? Teab keegi? Otsisin netist ka, aga targemaks ei saanud. Tänud ette, kes võtab vaevaks vastata!
. 2 kuud 2 nädalat tagasi
Netis on infot rohkem kui vaja, aga mõni ikka ei suuda leida...
www.emta.ee/et/ariklient/aktsiisid-vara-hasartmang/uldist/aktsiisimaarad
Ja mis puutub asjasse hinnakõikumine? Kõik hinnad kõiguvad ja kui CNG ka, siis ei tasu ostmist või?
CNG ainuke probleem on selles, et paak väike ja keskmine sõiduulatus jääb 400km ringi, seega tuleb tihedamalt tankimas käia.
Aga lugemist küll
www.rahakool.ee/pere_eelarve/kokkuhoid-auto-kutusekuludelt-ehk-soit-cng-gaasiga
gaznet.ee/aktsiisitousu-jarel-on-odavaim-autokutus-gaas/
nael 2 kuud 2 nädalat tagasi
septembris müüdi Eestis 1947 autot, neist CNG-ga 1
Võid ise otsida ka varasemat statistikat ja jõuda järeldusele, kas CNG-ga lendad
Volts 2 kuud 1 nädal tagasi
CNG hind on väga stabiilne, kui muutub, siis järelikult on tõstetud riigi poolt aktsiisi. Gaasiautot võib osta küll, aga mitte Opelit või Fiati. Kui sõidad aastas üle 20 tuhande km on kasud sees. Kindlasti tuleb vaadata kus elad ja liigud, et tanklad väga kaugele ei jääks. Hea uudis on et tanklaid ikka tuleb juurde, nüüd siis uuim valmib see aasta Tehnika-Veerenni otsale. Arvestades et nafta hind aina tõuseb on asjas iva. Škoda oleks hea valik, Eesti Gaas kärutab ka Škodadega ja ka paljud taksod, seega tasub ära. Sõidad kaugemale ja soojas kui elektriga!

Lisa postitus


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.