Kiiruse ületamine mõjuva põhjusega

kalakas 9 aastat 6 kuud tagasi
Kas võib kiirust ületada kui on hädaolukord.Autokoolis on nagu meelde jäänud et võib kui ei sea ennast ega teisi ohtu ja kui viia abivajav inimene artsipunkti või kiirabisse!! on nii???
Riivo Riismaa 9 aastat 6 kuud tagasi
Põhja politseiprefektuuri pressiesindaja Taavi Kullerkupu vastus:Kui küsite, kas võib ehk kas on seadusega lubatud, siis lühike vastus teie küsimusele on, et ei või. Vastasel juhul muutuksid autojuhid kahtlemata "hädaolukorra" defineerimisel äärmiselt loovaks, mida võib muidugi täheldada praegugi. Näiteks on politseile mitmed autojuhid kiiruseületamist põhjendanud sellega, et kõrval istub rase abikaasa. Mis sest, et sünnituseni on jäänud veel mitu kuud. Näiteid sellest, milliseid "hädasid" oma rikkumiste õigustamiseks välja on mõeldud võiks muidugi tuua veel sadu.   Siiski ei saa me elus kunagi mööda sellisest asjast nagu terve mõistus. Kui tegu on tõesti elu ja surma küsimusega kõige otsesemas mõttes ning inimese elu sõltub minutitest, siis ei muutu väike kiiruseületamine küll lubatuks, kuid võib sellele vaatamata olla asjaolusid arvestades inimlikult mõistetav. Siiski peaks ka sellises olukorras sõidukijuht tõsiselt mõtlema, kas ühe inimese tervise huvides on ikka vastuvõetav teiste elude ohtu panemine?   Sellises olukorras, kus inimene vajab kiirelt arstiabi on alati mõistlik kutsuda kiirabi, mille juhid on läbinud erinevaid sõidukoolitusi ja tunnetavad ning hindavad erinevaid kiire sõiduga kaasnevaid riske oluliselt paremini. Lisaks on alarmsõidukid liikluses oluliselt paremini märgatavad, mis võimaldab neil ka kiiremini ning ohutumalt sõita. Samas sõidavad spetsiaalseid koolitusi läbinud kiirabijuhid kui ka politseisnikud alarmsõidul üldjuhul vaid mõnikümmend kilomeetrit tunnis üldisest liiklusvoolust kiiremini.  Liikluseeskiri: §126. Juht ei tohi sõita kiiremini:1) valmistajakiirusest. Autorongi kiirus ei tohi ületada ühegi tema koosseisus oleva sõiduki valmistajakiirust;2) käesoleva määruse lisa 4 kohasel kiiruse piirangu tunnusmärgil mainitud kiirusest. Nimetatud tunnusmärk peab olema paigaldatud sõidukile taha, kui selle suurim kiirus peab olema väiksem käesoleva määruse §-s 124 mainitud kiirusest või kui sellel on kiirusepiirik;3) liikluskorraldusvahendil näidatud suurusest.  
Habe 5 kuud 2 nädalat tagasi
See on olnud ka mi u point et kas pargis joobes oleva inimest trahvimine õigustab läbi linna kihutavat politsei autot ?
Üheksa 5 kuud 2 nädalat tagasi
Teeme järgmise postituse jälle üheksa aasta pärast :)
Detektorist 5 kuud 2 nädalat tagasi
Habetunud troll.
suleline 5 kuud 2 nädalat tagasi
Ja muidugi on need kahekümmnendates politseikooli lõpetanud ja koolituse saanud mehed,naised on parema sõiduoskusega kui sadu tuhandeid kilomeetreid sõitnud autojuht(kellel vb üks kord elus tekib vajadus selliseks olukorraks),aga see on mõrtsukas. Mõelge siiski peaga!
levorg 5 kuud 2 nädalat tagasi
Pean pattu tunnistama,et kord olen olnud situatsioonis,kus surev koer autos,kihutasin ohutuledega neljarealisel teel kliiniku poole.Olgu muld talle kerge.
Ahto 5 kuud 2 nädalat tagasi
Peab tunnistama, et endalgi oli kunagi selline kogemus, kui käisime perega ühes tuntud ameerika kiirsöögirestos burgsi söömas. Proovisin mingit uut asja ja koduteel käis kõhust jõnks ja valu läbi. Igatahes viimased paar kilomeetrid läksid päris kiiresti, maja ette jõudes hoopealt kässar ja uks lahti. Jõudsin veel naisele öelda, et pargi ise auto ära ja Ussain Boltist kiiremini trepist üles. Kui oleks kinni peetud, siis Wan Wilderi filmi stenaarium tuleb paljudele ette.
Ma ei kujute ette, kuidas selles olukorras politsei minu pm "elu ja surma" olukorrale reageerinud oleks.
Lepatriinu 5 kuud 2 nädalat tagasi
Politseinik oleks "täpiline" olnud 😉😉😉 ,ise saate aru mis värvi täpiline 😊
MB 4 kuud 4 nädalat tagasi
eesmärk pühendab abinõu...
Kogemus 4 kuud 4 nädalat tagasi
Ahtol on hea näide elust enesest. Kogesin paar aastat tagasi umbes sama. Kodumaja juba paistis, aga viimases fooris süttis punane tuli. Kõht tegi hirmsat moodi valu, kuidagi suutsin vastu panna. Kui lõpuks koju viiendale korrusele jõudsin, siis oli juba sekundite küsimus.

Olen ka hiljem mõelnud, et kuidas politsei käituks, kui põhjusel või teisel kinni peetud juhil on tõesti viimane häda käes. Kas lubab asja ruttu lähimas kohas ära ajada või ei usu ja käsutab politseiautosse seletuskirja kirjutama...
ert 4 kuud 4 nädalat tagasi
..lase seal püksi siis lastakse sealt autost kiiremini tulema...
papi 4 kuud 3 nädalat tagasi
Kõhuvalus kodu poole kihutav autojuht on kindlasti 100% juhtimisele keskendunud ja reageerimisvõimeline ...

Lisa postitus


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.