Lapseiste ja turvapadi

Isa 2 kuud tagasi
Tere,

on teada fakt, et turvahällis seljaga sõidusuunas istuvat imikut ei tohi esiistmel sõidutada, kui kõrvalistuja turvapadi ei ole välja lülitatud, kuna lapsele oleks talle tagantpoolt tulev turvapadja löök ohtlik. Kuidas aga on lood siis, kui laps istub näoga sõidusuunas? Mul näiteks on 2,5-aastane poeg, kes juba vähemalt aasta autor näoga ettepoole toolis sõitnud on. Olen teda seni küll tagaistmel või ees väljalülitatud padjaga sõidutanud, aga kuidas oleks parim?
Parandus 2 kuud tagasi
Mitte autor, vaid autos*
. 2 kuud tagasi
Kas tagaistmel on ämm ja ämma koer, et enam sinna panna ei saa?
Isa 2 kuud tagasi
Ikka saab... Pigem oli mu küsimuse mõte selles, mis vanusest või hetkest alates turvapatja enam kartma välja lülitama ei pea.
Sass 2 kuud tagasi
. 2 kuud tagasi
sellest vanusest, kui laps istub ilma turvaistmeta/istmealuseta ja saab turvavöö normaalselt kinni panna. ehk siis sõltuvalt lapse kasvust umbes alates 10a. vanusest. mis pagana häda on üldse neid pisikesi sinna esiistmele toppida?
K 2 kuud tagasi
Sass. Su postitus on teemast mööda. See on tooli reklaam ja seal pole sõnagi sellest kuidas auto turvaliseks ja väikelaps kokku käivad. Ps mul on endal neid toole 2 TK. See et tooli disain on selline et padi ette käib ei ole tal mingit seost sellega kas lükata auto turvaliseks välja või mitte.
Sass 2 kuud tagasi
Ma ei leidnud kahjuks õiget toodet, aga sarnase padjaga koos pakutakse ja selg sõidusuunas. Mida kauem saab laps selg sõidusuuna olla seda parem.
valdur1 2 kuud tagasi
Sass- küsimus-miks peab laps seljaga sõidusuunas olema?
hsd 2 kuud tagasi
Selg sõidusuunas selleks, et auto laupkokkupõrkel lapsel vähem kahjustusi.

Aga sellest hoolimata võtsime meiegi nägu sõidusuunas turvapadi kõhu peal variandi.
Minu teada võib selle esiistmele panna, istme max tagumisse asendisse ja turvapatja ei pea välja lülitama. Nii ei ulata avaneva turvapadja löök lapseni.
Chris 2 kuud tagasi
Kui laps hakkab näoga sõidusuunas istuma, siis IMO ei pea enam patja välja lülitama. Miks peakski?
Sass 2 kuud tagasi
Kas kunagi oli pikkuse / vanuse piirang või endiselt kehtiv?
. 2 kuud tagasi
Kas kunagi mõni küsimusteesitaja on ka suuteline läbi lugema liiklusseaduse või jäävadki selliste tegelaste teadmised foorumitarkuse tasemele?

www.riigiteataja.ee/akt/117032011021?leiaKehtiv#para36
Sass 2 kuud tagasi
Jah, olen suuteline liiklusseadusi lugema.
Hetlel ei ole aega ise uurida ning laps samuti reisib tagaistmel selg sõidusuunas.
. 2 kuud tagasi
Hetkel ei ole aega?
Kas täna esimest päeva autokoolis?
Kass 2 kuud tagasi
Miks on vaja iga sõna ja asja kohta "plõksida" ?
. 2 kuud tagasi
Miks on inimesed nii saamatud (lollid), et ei suuda elementaarsemaid asju omale selgeks teha?
Kas liiklusseadus on salastatud? Kas juhil on kohustus liiklusseadust tunda? Kas lapse turvalisus on valitsuse rida või lapsevanema asi?
Sass 2 kuud tagasi
Ei ole aega uurida, kas ja kui suur laps on lubatud sõita ees kõrvalistmel, kindlastin teeksin seda, kui oleks tarvis. Ära minu pärast rohkem muretse. Kui soovid täpsemalt vestelda minu & sinu teadmistest võime vabalt kokku saada. Selle vastu mul ei ole midagi. Jäta kontakt.

Foorum on üks nendest kohtadest, kus inimene saab küsida nõu ning kes vähegi oskab saab suunata / aidata või pakkuda erinevaid alternatiive nt. omast kogemusest & teadmistest.
valdur1 2 kuud tagasi
Ma ei saanudki foorumis vastust küsimusele, kas tohib turvatoolis last sõidutada näoga sõidusuunas õhkpatja välja lülitamata?
Teadja mees 1 kuu 1 nädal tagasi
Parem paigalda turvatool seljaga sõidusuunas ja lülita turvapadi välja, nii on lapsele ohutum.
Ma kahjuks ei tea, kas näoga sõidusuunas eesistmel üldse tohib last sõidutada.

Lisa postitus

©Presshouse OÜ. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.