1"Meeldiv" Kogemus Lesven OÜ-ga.

Ott 7 kuud 2 nädalat tagasi
Jagaks foorumi kaaslastega oma meeldivat kogemust Lesven Oü remondis käimisega. On olnud varemgi nendega probleeme nagu näiteks:
1). Taastati kõrgsurve pump nõnda ära, et peale remonti lekkis rohkem pump ja hea et auto põlema ei läind.
2). Pannakse auto käima aga ei kontrollita vahepeal kas auto on seisma jäänd või mitte. Ja antakse auto tühja akuga tagasi. Muidugi oldi üldse ära unustatud et auto kuskil nurga taga peaks töötama, kuna auto võtmeid ei leitud.

Lootsin, et tegemist on kvaliteetse töökojaga ja inimestega kes oskavad oma tööd. Ja siiani olin kõik nende vead alla neelanud ja sõbralikult laiali läind.

Järgnev lugu sai alguse Mai kuus, kui palusin Lesven Oü-l oma kliima süsteemi diagnoosida, kuna eelmine aasta sai täidetud ja selleks aastaks oli see jälle kord tühjaks jooksnud. Ja sai neile seletatud, et salongi radikas sai üle kontrollitud ja süsteem peale viimast täitmist töötas kuni selle aasta alguseni. Lesveni mehed tegid oma nö diagnoosi ära ja diagnostika tulemuseks oli et Kliima radikas tuleb välja vahetada. Nõustusin sellega ja lasin ära parandada raha küsiti natukene alla 300€. Sain siis auto tagasi, minu üllatuseks konditsioneer ikka ei töötanud. Kell oli muidugi 17.00-kah ja reedene päeva ja viisakalt ei hakanud enam inimesi kinni hoidma reedel. Tulin järgmine esmaspäev tagasi, et mis jama on mehed süstem ikka ei tööta. Vaadati üle õeldi et kuule kompressor vaja ka ära veel vahetada, see sul katki(ennem testimise ajal väidetavalt töötas). Taheti veel raha diagnostika eest ja tehti pakkumine 375 € kompressorile ja sinna oleks lisandunud mõnus tööraha. Ma keeldusin igasugusest diagnostika maksmisest, kuna nende poolt oli töö ebakorrektselt teosatud, ja tulenevalt tarbia seadustest oleks pidand Lesven oma kuludega asja korda tegema.

Seega lolli peaga, vahetasin, siis ise kompressori ära. Maksis too 250€. Kõik töötas alguses ilusti, kuni järgmise auto käivitamiseni, seegi kompressor jooksis kokku. Selleks hetkeks olin juba kliima paranduseks pea 800 € kulutanud raha(seal sees korduvad täitmised ja tühjendamised) lisaks tundide kaupa oma aega ja närve.

Seega sai siis uuesti Lesveniga ühendust võetud, et mis jama nad õige kokku keeranud on. Kõike eitati, kõike tegin mina valesti, väidetavalt oleksin pidanud süsteemi läbi pesema kui pumpa vahetan. Ja kui palusin neil süsteemi kontrollida nö kuivatil korgi maha võtta, seal sees on filter mis on vahetatav, siis sain Lesvenilt vastuseks et see ei ole lahti käiv ja rikub radika garanti. Olin hämmingus, et päris hästi tunnevad oma tööd, kui ei tea isegi et radikas käib lahti.... ja et filter on vahetatav. Panen ka pildid korgist, millest räägin:
[url=postimg.org/image/v1q516and/][img]s20.postimg.org/v1q516and/IMG_0134.jpg[/img][/url]
[url=postimg.org/image/nzs7ez71l/][img]s20.postimg.org/nzs7ez71l/IMG_0137.jpg[/img][/url]
Sinna sisse käivad taolised filtrid:
[url=postimg.org/image/abc7dcb55/][img]s20.postimg.org/abc7dcb55/48191233303255.jpg[/img][/url]
[url=postimg.org/image/e8zh2qxyh/][img]s20.postimg.org/e8zh2qxyh/ee245_58663.jpg[/img][/url]

Viimast ei kontrollinud keegi originaal radika küljes. Lisaks kõigele visati veel väikese ringi jahutuse radikas pihku, et seda pole vaja ja kui on soovi võin ise selle uue radika külge neetida.

Turul on olemas ka radikad millel on see küljes ja hind on sama...
[url=postimg.org/image/ox381l7xl/][img]s20.postimg.org/ox381l7xl/IMG_0135.jpg[/img][/url]

Seda viimast juttu tean tänu sellele, et olen väga palju uurimustööd teinud ja erinevate kondtisiooneeri remondiga tegelevate firmadega suhelnud. Oldi imestunud, et miks süsteemi läbi ei pestud. Lekkiv radikas ju imeb sodi süsteemi.

Siiani on süsteem katki. Tänaseks on soetatud kõik uued jupid: Radikas, kompressor ja kliima radikas. Kõige vahetamine tuleb odavam kui lasta terve süsteem läbi pesta. Minu kulutused antud kliima korda tegemiseks on old üle 1000€. Kui aga oleks tööd korrektselt tehtud, siis oleks vähemalt kolm korda odavamalt asi korras old.

Pikk jutt jama jutt. Kokkuvõtteks jäin mina antud olukorras kaotajaks, nii Lesveni ees kui ka tarbija kaitse ees. Oleksin pidanud oma õigused maksma panema ja nii kaua Lesvenis peale käima, kuni asi oleks korda tehtud. Paraku kasutati minu teadmatust väga julmalt ära ja sain oma õppetunni eluks ajaks.

Minu poolne soovitus on antud firmas mitte lasta oma autot remontida või, siis vähemalt alati väga põhjalikult kontrollida oma auto üle, ennem kui mingeid arveid tasute. Kuna oma tegude eest ei vastutata ja koheldakse sind kui kõntsa. Väga halb suhtumine.

Tean, et ei saavuta midagi sellega, aga vähemalt teate nüüd mis asutusega tegemist on.

Olge ettevaatlikud!
Sass 7 kuud 2 nädalat tagasi
Miks käid seal, kui oled kursis, et juba varem probleeme on olnud? Tood kohe algul 2. punkti ja järgmise lausega nimetad neid kvaliteetseks töökojaks. Aga kuna sul rahaga probleemi ei ole siis on mul hea meel, et auto korda said
K 7 kuud 2 nädalat tagasi
Vana mersuront
see 6 kuud 1 nädal tagasi
no teised samasugused, Automaailmas on siiani praagid jupid granatiis, Forss lollitab ka samamoodi...
egeri 2 nädalat 1 päev tagasi
AM on jah kahtlane oma juppidega. Ostsin ühe odava elektrilise vidina, pistsin samas sigaretisüütajasse, aga tutkit, ei funka. Viisin siis kohe müüjale, see "kontrollis" kuskil tagaruumis aja ja tuli suure jutuga, et funkab küll, aga vaja vaid natuke liigutada. Noh, rohkem polnud aega muliseda, sõitsin tööle. Ja töö juures vaatan, et vidin on hoopis pragudega ja pole seal mingist liigutamisest abi. S..t maik on sellest kohast, kuigi olin pikka aega nende klient.
vänt 2 nädalat 1 päev tagasi
Hämmastav kuidas paarikümne- või saja euro nimel ollakse valmis kõik endast olenev tegema, et mitte "kaotajaks" jääda ja kliendi ees vabandada ning häid suhteid edasi hoida. Selline rahakulu ühe töökoja/poe puhul on niivõrd marginaalne et jääb üle vaid rumaluse üle imestada, mis sest et püsiklient tõenäoliselt tooks selle raha vähemal või suuremal määral tagasi varem-või-hiljem.
artur 3 päeva tagasi
Imelik jah.Olen siiani foorumitest lugenud, et Lesvenis tehakse korralikku tööd.Üks küll kurtis, et kui juures ei ole, lähevad vallatuks.Olen ise korra käinud, vahetati rattalaager, eesmised ja tagumised vedrud ja esimene öötshoob.Kaks ja pool tundi tehti, ise konutasin ka ruumis.Mees oli väga asjatundlik, hind igati ok.

Lisa postitus


©Presshouse OÜ. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.