Autojuhid - miks teavitate teisi liiklejaid politseipatrullide asukohast?

tige 7 aastat 2 kuud tagasi
Head inimesed! tahaks teada, mis mõlgub inimese autojuhi meelel, kui ta vilgutab vastutulijale tulesid, et informeerida noid oma tööd tegevast politseipatrullist või helistab samal põhjusel hoopis raadiosse? Alles äsja oli uudis bemarimehest (jälle bemari! see ei saa olla juhus), kes oli vahetult möödunud patrullist ja hetk hiljem tappis möödasõidul olles inimese. Kõik vilgutajad-helistajad, samuti vastavaid teateid edastavad raadiojaamad - te võite olla mõrvadele kaasaaitajad või ise sarnase mõrtsuka järgmised ohvrid... Äkki tasuks hetkeks mõelda ka sellele variandile ning ehk järgmine kord jätta tuled vilgutamata, raadiosse helistamata ning raadiotel vastav teade edastamata?
rai 7 aastat 2 kuud tagasi
tere tige
ma saan aru, et oled kirjutanud selle vihahoos ja mõtled ühepoolselt.
aga proovi mõelda nii, et kihutajale kellele on tulesid vilgutatud siis ta enamasti võtab kiiruse vähemaks, kui oli kiirus liiga suur või muutub tähelepanelikumaks.ja tänu sellele on kindlasti jäänud palju õnnetusi olemata millest meil aimu pole.
keegi ei käsi sinul vilgutada, aga vilgutamine ja helistamine on üks asjadest millega kaitsta üksteist(on nagu naabrivalve aga liikluses)
kahju kuulda et isegi siis kui õnnetusi palju soovitad sina kontrolli vähendada mis on algatatud inimeste endi poolt .
tige to rai 7 aastat 2 kuud tagasi
see, mida nimetad kontrolliks ei ole midagi muud, kui regulaarsete liiklusrikkujate "päästmine" patrulli küüsist. kes niikuinii korrektselt sõidab, sel pole ju vaja politseid karta.
Lärri 7 aastat 2 kuud tagasi
kle rai,
kui hommikul on jube pohmakas, siis katsu ennast koguda ja hinga sügavalt sisse enne kui enese väljendamisega tegelema hakkad.
mina ei vilguta juba aastaid ja olen tigedada 100% päri. kui politsei rikkuja maha võtab, veel parem liiklusest kõrvaldab, on reaalne oht kõrvaldadatud mõneks ajaks. kui kiiruseületaja (kes võib ka näieks tugevas joobes olla) korraks pedaali lahti laseb ja pärast patrullist möödumist jälle edasi litsub, siis ... võib ta sulle endale järgmises kurvis laupa lennata ja tule targuta siis veel. aga ega selelst olegi midagi, saad kahepoolselt mõelda ja nentida, et üks loll leidis teise. palju õnne!
vanakoolimees 7 aastat 2 kuud tagasi
Vanasti sai vilgutatud küll kõvasti, nii kui GAI autot teeääres nägid, siis järgmised 10 km sai tuledeeeblit lõgistatud. Aga täna pole selleks küll enam eriti põhjust, pigem siis, kui keegi on unustanud tuled sisse lülitada või on tal mõni muu silmatorkav viga.

Mõnikord vilgutan ka siis, kui mõni madalalt lendav hävituslennuk vastu tuleb, no nii profülaktika mõttes. Aga politsei suhtes vilgutan vaid ühel juhul tulesid alati: kui nood on ikka ilmselgelt rahateenimise peale välja läinud, siis leian, et kaasliiklejate hoiatamine on õigustatud.
spark 7 aastat 2 kuud tagasi
ikka vilgutan
sest tavaliselt on valitud sellised kohad kus keegi kindlalt ületab - sirged lõigud peale mitmeid kilomeetreid kurvilisi teid, kus sul avaneb võimalus ohutult (kiirust vähe ületades) ohutult mööda sõita
Pärnusse sõites on selline koht enne Märjamaad
ja Haapsalu teepeal Haapsalust tulles on peale Laitse ringrada metsade vahel üks sirge jupp ... seal on nad ennast totaalselt metsa sättinud - loodetavasti nad puhkavad seal
neid teid sõidan tihedamini.
mõlemad kohad on sellised kus saab "lihtsalt ära teha" mõlemalt poolt sõitjatele.

ei vilguta - asula vahel,
sest seal on palju inimesi ja seal PEAB korralikult sõitma, aga ega politseid asulates ju mõõtmas tavaliselt pole. Seal saab ju ainult liiklust rahustada mitte trahve teha :)
Surps 7 aastat 2 kuud tagasi
Ei teavita. Põhjus lihtne, ei viitsi pärast vilgutamist pirne vahetada. Põlevad läbi.
autojuht 7 aastat 2 kuud tagasi
Spark-sul on täitsa õigus. mina vilgutan kylll kui näen politseid kuskil ja see on samal põhjusel mis sa kirjeldasid. Meil ju on politsei just sellistes kohtades et raha teenida!!!
'TIGEDALE' aga sina oled küll puusse pannud oma mõtetega,sa vist oled üks nendest kes saagib mööda teed tavaliselt 5 kuni 7 km/ h aeglasemalt ja nähes kui keegi alustab mööda sõitu-pigistades rooli hirmus oma higistesse pihkudesse klammerdudes pilguga teele vajutad pedaali täpselt lubatud kiiruse peale....ja siis hetk hiljem jälle soigud oma mõtetesse ja jälle sama 5-7 km/h....
Vilgutamisel on palju rohkem plusse kui miinuseid,sest teepeal olev patrull,kes on juba kellegi kinni pidanud on juba ohu allikas. ehk jätab see vilgutus isegi selle patrulli elama... selliseid juhtumeid on küll ja küll!!!
Arwo 7 aastat 2 kuud tagasi
Vilgutan juhul kui on ilmselt aru saada,et politsei on end seadnud kassat tegema kohas, kus on imelihtne rikkujaid liistule tõmmata, sest see koht on kellegi arusaamatu suva järgi mingi nõmeda piiranguga pärjatud. Kui aga nende töö toimub tavapärastes raamides, st et nende olemasolu on kaugelt nähtav ja töö sisu liikluse ohjamine, siis vilgutama ei hakka.
Just eile tuli meie lubatud kiirusel liikuvale kolmest autost koosnevale kolonnile üks vilgutaja vastu ning esimene, vahtralehega juht, tõmbas kiiruse hoobilt 80ne peale- no mida põrgut sa põed.
tige to autojuht 7 aastat 2 kuud tagasi
miks ei peaks politsei trahvi tegema, kui eeskirju rikutakse? vahet ei ole, kus ja kuidas see toimub. ja mis puudutab kiirseületamisse, siis pigem on politsei siiski tolerantne ning iga pisemat eksimust ära ei karista. ja väide, et sa vilgutamisega politseinike elusid kaitsed on naeruväärne nagu kogu sinu muugi jutt.
qp 7 aastat 2 kuud tagasi
Olen mõnega täiesti nõus sel juhul, kui pol hakkab asula alguses näpuga seadust taga ajama ja peedistab hilinenud pidurdajaid. Kuigi esimeste majadeni ja muu asula tunnusteni on veel mitusada meetrit maad. Seega annan märku.
sõitja 7 aastat 2 kuud tagasi
Olen Tigedaga nõus. Miks vilgutada ja segada politsei tööd. Neid on niigi koondatud ja patrulle liiklusjärelvalvesse vähemaks jäänud. JA veel seda, et politsei ei ole sättinud end kiirust mõõtma just sinna, kus hea raha teenida, vaid sinna, kuhu on neil graafiku järgi ette nähtud. Ega nad ei vali ise, kus passida, vaid seda määravad prefektuuris kõrgemad osapooled. Nii et laske politsei rahus tööd teha ja kui te ise seadust ei riku, ei ole ohtu ega muret, et politsei teid tülitab. Välja arvatud kui on reid. Ohutut liiklemist!
ets 7 aastat 2 kuud tagasi
On mõnusaid eestlaseid ja neid kes teisi eestlasi küüditaks kui vaid riigikord muutuks. mina vilgutan. Sõidan juba poolteist aastat soomevahet ja varitsusele pole veel sattunud.Politsei on küll paar korda peatanud aga viisakalt käitumine ei käi üle jõu, mis siis ,et olen välismaalane. millal me teineteisest lugu hakkame pidama ...tingimusteta ja seisusest hoolimatta?
maido 7 aastat 2 kuud tagasi
Nojah, samas mina vilgutan autodele niisama, isegi kui politseid kuskil pole, kiiruseyletajad v6tavad esimese asjana jala pedaali pealt ja muutuvad t2helepanelikumaks, v6ibolla muutub roolijoodikgi liikluses t2helepanelikumaks kartes politseid, mida antud hektel ei eksisteerigi.
umps 7 aastat 2 kuud tagasi
Igasugu reegleid on........ka kirjutamata.

Lihtne oleks seda asja nii teha

1. üks vilgutus.".tuled ei põle"

2.kaks vilgutust..."kuskil ees on mingi jama...võta kiirust vähemaks"

3.tagatulijale korraks ohutulede vilgutamine...tuled ei põle

või

aitäh, et mööda lasid(kui eelnevalt olles eessõitja ja ise aeglaselt sõites tee vaba

Kihutajatele lihtsalt tasub vilgutada..raudselt võtavad kiirust maha.

...AGA VÕIB KA MITTE VILGUTADA JA MITTE VALIMAS KÄIA JA ÜLEÜLDSE.....
tige 7 aastat 2 kuud tagasi
tuletan meelde teema püstitust - miks annate märku politseipatrullide asukohast.
mind pidas äsja eravärvides patrull, kui sõitsin kiirushoidikuga kiirusel, mis spidomeetri järgi oli fikseeritud 105 km/h, seda lubatud 90 km/h alas. peeti kinni, kontrolliti joovet, dokumente, rikkumiste ajalugu. suhtlemine oli üliviisakas ning probleeme polnud. järelikult korrektselt liikuvad juhid hoiatust ei vaja ja ülejäänud peavadki potentsiaalsete liiklusmõrvaritena karistatud saama. there's no excuse.
ja veel - kui edaspidi näen kedagi tulesid vilgutamas, edastan politseile tulesid väärkasutava auto margi ja numbri ;) edu seletuste andmisel, mina olen valmis teie vastu tunnistusi andma, lugupeetud liiklusrikkujad.
Neido 7 aastat 2 kuud tagasi
Mina üldjuhul vilgutan.
Alustuseks ütlen, et olen elus korduvalt kiiruseületamisega politseile vahele jäänud (ca. 3 aasta kohta üks kord +20 km/h), alati on nendepoolne suhtumine väga viisakas ja korrektne olnud ning samamoodi olen proovinud käituda ka ise.

Minu käsitluses ei ole politsei repressiivorgan, st. politsei funktsioon ei ole teha trahve ja koguda raha. Politsei on liiklusohutust tagav organ. Ja vilgutamisega aitan ma politseil liiklust korraldada ja suuremat ohutust genereerida. Kuidas?

Kui maantee ääres on politseipatrull, kes peatab rikkuja, siis sel ajal kui politsei uurib rikkuja dokumente, seletab rikkumise sisu, vormistab protokolli jne. sõidab patrullist mööda kümneid või isegi sadu autosid, kelle rikkumist politsei fikseerida või isegi jälgida ei suuda. KUi mina olen vilgutanud, võib eeldada, et vähemalt mõneks kilomeetriks võetakse kiirus maha ja ollakse tähelepanelikud. Seega - sel ajal kui politsei karistab ühte rikkujat, saan ma manitseda kümneid või sadu teisi autojuhte korralikule käitumisele.

Muidugi võib olla käsitlus ka selline, et kihutav autojuht tuleks teistele hoiatuseks maha lasta. Samas - kuni karistus pole vältimatu (ja paratamatult politsei vähegi mõistliku ressursikasutuse puhul see vältimatu pole) ei anna see soovitud efekti.

Soovin Sulle jahedat pead ja ela ikka oma elu ka - ära tiku kohe hirmsasti maailma parandama ja tunnistusi andma.
Lärri to Neido 7 aastat 2 kuud tagasi
Sa vist pead iseennast maailmaparandajaks, et usud ennast politsei tööd tegevat? Jaheda pea vastu pole muidugi midagi aga sellest on vähe kasu kui seal mõtlemisvõimet kole kasinalt. Pinguta oma pähklit, ehk hakkad kunagi puude taga metsa ka nägema selle asemel, et enda lapsikule käitumisviisile õigustust otsid.
rai 7 aastat 2 kuud tagasi
tere tige
et sulle trahvi ei tehtud siis see oligi hoiatuse eest.
kas ma sain õieti aru et sa oled nagu mingi boss kes võib ületada kiirust aga teised keegi ei tohi ja miks arvad et tulede vilgutamine on suurem kuridegu kui 90 km/h alas 105 km/h sõitmine. ja enne kui hakkad inimesi ähvardusega hirmutama pea meeles et oled ka ise inimene.ja ole mureta edaspidi. küll sinu kohta ka teavitatakse kiiremini sõitmise kohta kuna said hoiatuse siis järgmine kord ei pruugi nii minna .ja uuri kui palju on pidurdusteekond pikem kui sõita 90km/h asemel 105km/h.
tere lärri
kui sul on suuri kogemusi pohmakaga või purjus juhtidega ei tähenda et teistel on keegi peale sinu pole nendest rääkinud. siin foorumis oled kõva mees solvama siis loodan et liikluses ei kiru teisi ega selle tagajärjel närvitse ja omakohut tee.
tige to rai 7 aastat 2 kuud tagasi
eks hirmu tunnevad need, kel selleks põhjust on. spidomeetri näidu (mitte reaalne liikumise kiiruse) mainimise põhjuse leiab kasutaja "autojuht" kommentaarist ;)
ja jutu mõte on selles, et laskem politseil oma tööd teha. politsei töötab selle nimel, et liiklus oleks ohutum ja jobud oma karistuse saaks. ja jobutemp on sellisele tegevusele vastu töötada, mida kahjuks enamus antud teemat kommenteerinud uhkelt propageerivad.

Lisa postitus

©Presshouse OÜ. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.