Kuhu kadus automaks?

valdur1 4 kuud 1 nädal tagasi
Pole enam ammu kuulda midagi automaksust. Ei kw põhisest ega CO põhisest. Isegi veoautode maks on päevakorralt maas. Kas Eesti riik sai muude maksude pealt planeeritud raha kokku või veokafirmad tegid riigikogulastele lahkeid annetusi et see päevakorrast maha võeti?
:( 4 kuud 1 nädal tagasi
Urve Palo kilkas, et maksis 170 000 eurot sotsiaalmaksu, eks ta siis möödaminnes maksis ka automaksu ära.
Jaz 4 kuud 1 nädal tagasi
Tühja sest automaksust .Eks kehtestamata maks ole ikka kõige parem maks. Aga, kui aus olla, siis seda automaksu oleksin täitsa nõus maksma. Ma täitsa sõidan oma enda autodega ja kasutan ühistransporti jne, olen vastik teede lõhkuja ja keskkonna saastaja. Ja olengi nõus selle eest maksma. Isegi lisaks aktsiisile (kütus, suuremasi kärakamees ei ole).
Ainult kahel eeldusel: automaks peab olema mõistliku suurusega ja ma tahan näha kuidas minu makstud maks laekub riigieelarves reale "automaks" ja sealt sõidab edasi eelarve reale "auto-ja kergliiklusteede ehitus ja remont". Mitte et maksan "rahandusministeerium" - nimelisse katlasse ja selllega kogu asi ka piirdub, kujuta siis ise ette kas selle eest tehti miskit mõistlikku või osteti "riigikülalistele" veini.
nael 4 kuud 1 nädal tagasi
jaz, sulle teadmiseks, et ka ilma automaksuta kogutakse kütuseaktsiisi ja selle laekumine on umbes 2 korda suurem, kui teede ehitusse ja remonti tagasiminev raha.
Niiet juba täna maksad kütuseaktsiisiga kinni muid poliitampelmannide lubadusi
teekasutustasu 4 kuud 1 nädal tagasi
"Riigikogu võttis täna vastu seaduseelnõu, millega kehtestatakse veoautodele teekasutustasu. Majanduskomisjoni liikme Erki Savisaare sõnul kehtestatakse teekasutustasu üle 3500-kilogrammise täismassiga veoautodele ja nende haagisele, mis liiklevad avalikult kasutatavatel teedel."

"Riigikogulane ütles, et teekasutustasu on võimalik maksta nii päeva, nädala, kuu, kvartali kui aasta eest. "Päevane tasumäär jääb 9-12 euro vahele ning aastane teekasutustasu määr jääb vahemikku 500-1300 eurot," kommenteeris riigikogulane, kelle sõnul hakkab teekasutustasu tasumäär sõltuma nii veoauto ja selle haagise täismassist, EURO-heitgaasiklassist kui telgede arvust."

www.ohtuleht.ee/811146/raskeveokid-hakkavad-tasuma-teekasutustasu
Jaz 4 kuud 1 nädal tagasi
Nael, ma ju kirjutasingi et oleks nõus rohkem maksma juhul kui see läheks teede-ehitusse... aga läheb rahandusministeeriumi ühiskatlasse.
nael 4 kuud 1 nädal tagasi
ma oleks igasuguste lauseehtustega "oleksin nõus.... juhul kui... " väga ettevaatlik
meie poliitikud loevad ja hiljem presenteerivad, et näe inimesed on nõus maksma rohkem ja "unustavad" selle lause tingimusliku poole lihtsalt ära. See pole ju oluline, oluline, et inimestes on valmisolek rohkem maksta

Lisa postitus

©Presshouse OÜ. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.