Lühendid

valdur1 6 kuud 4 nädalat tagasi
Kas Autoleht tõlgiks ära kõik lühendid mis tänapäeva autodele külge poogitakse. Ja võimalusel eestindaks need ka ära.
Nt. ABS- Anti-lock Braking System - rataste blokeerimisvastane seade pidurdamisel ehk ... pidurikontroll?
Või teha seda foorumi abil.
Ja lisaks ka pildid armatuuris, mida tänapäeval küsitakse liikluseksamitel.
Maie 6 kuud 4 nädalat tagasi
Oh Valdurikene, kuidas ma küll olen püüdnud sulle internetti õpetada, pole sa ikka suutnud otsingute kasutamist ära õppida. Ei saa ju eluaeg Volga remontimisega tegeleda.
suaveignition.files.wordpress.com/2013/08/article-2381805-1b168141000005dc-779_964x757.jpg
Ja iga konkreetse kolmetähelise lühendi selgituse leiad samuti internetist üles.
aulemb 6 kuud 4 nädalat tagasi
Huvitav oleks teada, mis numbriga mutrivõti keset armatuuri on?
See tundub olema tellitav võti, pakun et kuni 17-ni.
Kahju Maiekesekene- sa ei tunne ju isegi mutrivõtmeid . See on ju mutrivõtmekomplekt- 7 kuni 36
Aga piktogrammi saidi eest aitähh, kuigi seal pole ühtegi kolme tähelist lühendit.
Aga sa ikka lugeda oskad või tunned vaid pilte? Mis ma just ennist kirjutasin: "Ja iga konkreetse kolmetähelise lühendi selgituse leiad samuti internetist üles. "
valdur1 6 kuud 3 nädalat tagasi
Tegelikult koosnebki autode lisavarustus kolmetähelistest sõnadest. Ootame , millal hakatakse kasutama ka sõna HUI (hight urination injection) või HOW (hand open window)
Aga on kuskil kirjas erinevad mõisted- eriti veel eesti keeles? Kõik kasutavad inglise lühendeid eesti keeles- nt. autol on abs pidurid, mitte bvp pidurid - blokeerimisvastased pidurid (eesti keeles)
Maie 6 kuud 3 nädalat tagasi
Kunagi olid lühendid VTK ja ALMAVÜ ja ÜKT ja SORVVO- neid sa ju ometi mäletad? Aga nüüd on aeg edasi läinud ning tuleb harjuda ingliskeelsete lühenditega. Kui sul miskit selgusetuks jääb, palun esita küsimus siia ning kollektiivne internetiaju vastab sulle.
valdur1 3 kuud 1 nädal tagasi
Jälle uus lühend juhiabil AHA .Honda Civicul. Millal tuleb EHE, UHU?

Lisa postitus

©auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.